Kategoriler

3 Günde 4 Kilo Diyeti

Greyfurt ile 3 Günde 4 Kilo

İçinde bulunduğumuz İlkbahar aylarından yaza girerken fit bir görünüme sahip olmak isteyenler için hızlı kilo verdiren bir diyet listesi ile karşınızdayız. Şeyda Coşkun tarafından verilen bu diyet listesi ile 3 günde 4 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz.

3 Günde 4 Kilo Çilek

1. GÜN 

Çilek – Kinoa Diyeti

Sabah:

Küp küp doğranılan çilekler (7 – 8 adet), 3 çorba kaşığı haşlanan kinoa ile karıştırılır. Üzerine de tarçın dökülerek tüketilir.

Öğle:

Aynı şekilde 7 – 8 adet çilekler küp şeklinde doğrandıktan sonra haşlanmış kinoa ile karıştırılıp, üzerine de tarçın serpiştirildikten sonra yenilir.

Akşam:

Bu öğünde de aynı şekilde kinoalı çilek tüketiyoruz. Sabah ve öğle öğünlerindeki gibi besleniyoruz.

Ara:

Ara öğün olarak 1 adet büyük salatalık, eğer küçükse 2 adet, şerit şeklinde kesilip üzerine de çörek otu serpiştirilip yenilir. Şekersiz olarak ıhlamur çayı içilir.

Yumurta ile Kilo Verme

2. GÜN

Greyfurt – Yumurta Diyeti

2. gün uygulayacağımız liste yalnızda 2 gıdadan oluşmaktadır. İlki yumurta olarak karşımıza çıkıyor. Protein kaynağı olan yumurta uzun süre tok tutma özelliği ile ön plana çıkar. Diğer gıda ise greyfurt. Greyfurt ise metabolizmayı hızlandırarak hızlı yağ yakımına yardımcı olur. Öğün öncesinde iştah kapatıcı özelliği vardır.

Sabah:

1 adet haşlanmış yumurta

Ara (saat 11.00):

1 adet greyfurt

Öğle:

1 adet haşlanmış yumurta

Ara (saat 11.00):

1 adet greyfurt

Akşam:

1 adet haşlanmış yumurta

Not: Çok açlık hissederseniz ek olarak 1 adet daha haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz. Ayrıca aralarda hibiskus çayı içebilirsiniz.

Greyfurt ile 3 Günde 4 Kilo

3. GÜN

Saf Protein Diyeti

Şeyda Coşkun haftanın sadece 1 günü protein tüketilmesini öneriyor. Böylece metabolizma ve sindirim sistemi daha hızlı çalışır ve kolay yağ yakımı gerçekleşir.

Sabah:

Orta boyutlarda 3 ya da 4 adet mantar ızgarada pişirilir. Tercihen tost makinesinde bastırılarak pişirilmesi önerilir.

Öğle:

Yaklaşık 80 gram kadar kırmızı et tüketeceğiz. Bu ette ne yağ olacak ne de sos olacak. Ya da balık, tavuk veya hindi (ızgara, buğulama ya da haşlama) tüketilebilir.

Akşam:

Öğlen mönüsünün aynısı.

Metabolizma Hızlandırmak için Greyfurt

  • Greyfurt doğal bir antioksidan özelliğe sahip meyvedir. Aynı zamanda bol miktarda A vitamini içerir. C ve B grubu vitaminleri ile potasyum, magnezyum, bakır, sodyum ve fosfor minerallerini de içerir.
  • Greyfurtun en önemli özelliği metabolizma hızlandırmasıdır. Metabolizmayı hızlandıran greyfurt yağ yakımını hızlandırarak kilo verdirir.
  • Vücuttaki ödemin atılmasında rol oynayan böbreklerin çalışmasını sağlar.
  • Lif bakımından oldukça zengindir ve içerdiği enzimler ile kanseri önleyip kolestrolü düşürür.
  • İnsülin direncini kırar.
  • İştah kapatıcı özelliği vardır. Öğünlerden önce tüketeceğiniz greyfurt iştahınızı kapatır.
  • Kanser, kolestrol, alerji ilaçları ve bazı antideprasanları kullanan kişilerin greyfurt tüketimine dikkat etmesi çok önemlidir. Greyfurt ilaçların etkisini arttırarak zehirli etkiye neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: