Kategoriler

Yiyecekleri Uzun Süre Saklamak

Yiyecekleri Uzun Süre Saklamak

Hemen hemen hepimizde markete gittiğimizde ucuz bulduğumuz yiyeceklerden fazlaca alma huyu vardır. Özellikle de süt ürünleri tüketilmediği zaman bozulur ve çöpe atılır. Fakat süt ürünlerini daha uzun süre saklamanız için pratik yollarda vardır.

Süt ve süt ürünleri sağlık açısından oldukça önemlidir. Ucuz bulunca çokca alır ve saklamaya çalışırız. Ama tazeliğini korumak zordur. En güzeli az alıp, tükettikçe tekrar almaktır fakat bunu her zaman yapmıyoruz.

Bu yazımızda sizlere süt ve süt ürünlerini ve yumurtayı daha uzun süre saklamanın yollarını anlatacağım.

Yiyecekleri Uzun Süre Saklamak

Süt: Süt nasıl saklanır ki dediğinizi duyar gibiyim. Sütü pet şişeye doldurup dondurucuya koyduğunuzda 2 ay boyunca tazeliğini koruyabilirsiniz. Dodnurucudan çıkartıp kendi kendine çözünmesini sağladıktan sonra istediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

Yoğurt: Bir bez ile yoğurdu süzdürüp 2 ay kadar dolapta saklayabilirsiniz.

Tereyağ: Tereyağının kullanacağınız kadarını ayırıp kalanını buzluğa kaldırın. İhtiyacınız oldukça çıkartıp alın ve tekrar buzluğa kaldırın.

Peynir: Peyniri rendeleyerek uzun süre dondurucuda saklayabilirsiniz.

Yumurta: Yumurta bana gerçekten çok ilginç geldi. Özellikle organik yumurtalarınızı dondurucu kabında dondurun sonra buzdolabı poşetine yerleştirin ve ihtiyacınız kadarını yarım saat öncesinden çıkartın. Protein değerleri kaybolmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: