Kategoriler

Vicks ile Yapılabilecek Şeyler

Vicks ile Yapılabilecek Şeyler

Yıllardır 7’den 70’e kullandığımız Vicks krem, içerisindeki kafur ve mentol sayesinde sürülen bölgedeki kılcal damarları genişleterek toksinlerin atılmasına ve ağrıların azaltılmasına oldukça etkilidir.

Vicks kremin bir çok kullanım alanı olduğunu ve bir çok sağlık sorununa iyi geldiğini bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi rahatsızlık için nasıl kullanılmalıdır aşağıda sizler için sıraladık.

NOT: Vicks kremimi küçük çocuklarda ve bebeklerde kesinlikle kullanmayınız.

Vicks Krem Faydaları

Vicks Krem ile Yapılabilecek Şeyler

Öksürük için Vicks Kullanın!

Ayak tabanlarınıza gece yatarken vicks krem sürün ve ovalayarak yedirin. Ardından çoraplarınızı giyip uyuyun. Öksürüğünüzün hemen kesildiğini göreceksiniz. Özellikle de gece öksürükleriniz varsa bu uygulamayla hemen kurtulabilirsiniz.

Kas Ağrıları için Vicks

Çok fazla yürümekten ya da spor yapmaktan ötürü oluşan kas ağrılarınız için Vicks krem kullanarak rahatlayabilirsiniz. Ağrıyan bölgeye merhemi yedirerek sürmeniz yeterlidir.

Tırnak Mantarı için Vicks

Tırnak Mantarı için Vicks Kullanın!

Ayak tırnaklarınızda tırnak mantarı varsa, Vicks’i kullanın. Tırnaklara yaklaşık 2 hafta kadar vicks sürdüğünüzde zamanla rengi koyulaşacak ve mantarlar ölecektir. Normal ve sağlıklı tırnaklar çıkmaya başlayacaktır.

Morarmalar için Vicks Krem

Morarmalara Karşı Vicks Krem

Düşme ya da darbe nedeniyle oluşan şişmeler, morarmalar için vicks krem kullanın. Darbe alınan bölgeye uygulayacağınız vicks krem morluklar oluşmaz ve şişmeler iner. Ayrıca baş ağrısı içinde vicks krem kullanarak basıncı azaltır ve ağrıyı hafifletebilirsiniz.

Kene Isırığı için Vicks

Kene Isırığına Karşı Vicks Kullanın!

Bir kene tarafından ısırıldığınızı fark ederseniz hemen oraya vicks sürün. Güçlü olan kokusu kenenin hemen kendini bırakmasını sağlayacaktır.

Sivrisinek Isırığı için Vicks Krem

Vicks ile Sivrisinek Isırıklarına Son!

Sivrisinek ısırıklarından muzdaripseniz açıkta kalan bölgelerinize bir miktar vicks krem sürün. Bu sayede sivrisinek ısırıklarını önleyeceksiniz. Ayrıca sivrisinek ısırıkları sonucu oluşan kaşıntıyı da vicks krem ile önleyebilirsiniz.

Grip için Vicks Kullanın

Grip ve Hırıltılı Öksürük için Vicks Kullanın!

Grip rahatsızlığı ile karşıkarşıyaysanız ve kendinizi kötü hissediyorsanız ve de hırıltılı öksürüğünüz varsa göğüs bölgenize ve sırtınıza vicks krem sürün. Gazete kağıdı ile üzerini kapatın ve kıyafetlerinizi giyin. Bu sayede göğsünüz yumuşayacak ve öksürük problemi ortadan kalkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: