Kategoriler

Travazol Krem Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Travazol krem eczanede satılmakta olup, ciltte hızla emilen ve özellikle mantar hastalıklarının tedavisinin başlıca ilacıdır. Bunun yanında deride bulunan bazı bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama ve oluşmuş iltihaplarda iyileştirici etkisi vardır. Cildinizdeki bulunan bu sorunlardan dolayı oluşan ağrı, yangı, sızı ve kaşıntıyı da giderir.

Bebeklerde ve yetişkinler de oluşan pişiklerin giderilmesinde de en etkili medikal kremdir. Uygulandıktan yaklaşık 1 saat kadar sonra cilt tarafından emilimi tamamen gerçekleşip, cilt üzerinde tedaviye başlar. Doktorunuzun tavsiye üzerine mutlak günlük kullanım şekli belirlenmelidir.

Travazol pişik tedavisi

Düzenli kullanıldığında 2 hafta içerisinde etkili sonuç almak kesinlikle mümkündür.

Travazol Krem Nedir?

Travazol krem ağır iltihap ve egzama tedavisinde kullanılan bir kremdir. Travazol 15 gramlık tüplerde satılmaktadır. Travazol içeriğinde 10 mg İzokonazol nitrat, 1 mg Diflukortolon valerat içerir. Bu iki etkili maddeler mikrop ve bakterileri karşı çok etkilidir.

Travazol krem nerelerde kullanılır

Muayene olduktan sonra doktor tarafından uygun görülmedikçe kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü ilacın etken maddesine alerjiniz varsa, iyi olması için gittiğiniz şikâyetin yanına bir de alerjik reaksiyon eklenebilir. Bakteri ve mantar hastalıklarına iyi gelip çoğalmalarını engelleyen travazol krem, uçuk gibi virüse dayalı deri hastalıklarına iyi gelmez. Genelde çocuklarda görülen suçiçeği, kızamık gibi hastalıklarda da kullanılması da sakıncalıdır. Bu yüzden hastalığın kaynağının saptanması gereklidir.

Travazol Krem Nerelerde Kullanılır?

Travazol krem kullanım alanın fazla olduğu bir kremdir. Doktora tedavi olduğunuzda genelde ilk yazılan kremlerde biri olan taravazol krem nerede kullanılır, travazol krem ne işe yarar hakkında sizlere bilgi vermeye çalışırken travazol krem kullanım alanlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Travazol pişik krem

Travazol Pişik Kremi

Pişik tedavisinde çok başarılı ve etkili olduğu bilinmektedir. Travazol pişik kremi sürülen bölgenin mutlaka hava alması gerekmektedir. Emilirken bir kısmı hava ile temas ederek uçması, fazlasının vücuda girmesine engel olur. Sürüldüğü bölgenin üzerini sıkı sıkı saran giysiler giyilmesinden de kaçınılmalıdır.

Pamuklu olan giysilerde hava sirkülâsyonu daha kolay olduğundan tercih edilmelidir. İlaçla sürüldükten sonra giyilen giysiler ise kullanıldıktan sonra hemen yıkanmalıdır. Pişik ve yara olan bölgedeler de tahrişe neden olabilecek kese, şampuan, duş jeli, tüy dökücü krem veya ağda, alkol bazlı kremler kullanılmamalıdır. Aksi takdirde bölgedeki sorunu yayma usulü fazlalaştırarak iyileşme süreci açısından uzama yaşanabilir. Daha ağır yaralanmalar ve can acısı da eklenebilir. Bebekler için ise sıkmayan bezler yani hava alması daha kolay olanları seçilmelidir.

travazol

Bayanların merak ettiği bir konu ise travazol krem vajina içine sürülür mü sorusudur. Çok etkili olan travazol krem vajinal kaşıntı ve mantar tedavisinde çok etkilidir. Doktorların sıklıkla vajina tedavisi için travazol krem önerdiği bilinmektedir. Travazol genital bölgede oluşan pişiklerin, bakteriyel enfeksiyon ya da mantarların iyileşmesi açısından nemsiz bir ortam ve temizlik çok büyük rol oynar. Bunun için sabah – akşam bölgeyi su ile temizlemek ve kurulamak, iç çamaşırlarını her dün düzenli olarak değiştirerek, kaynatarak yıkamak hijyen için gereklidir. Temizlendikten sonra travazol kremi kullanmak gerekir. Ayrıca bölgedeki oluşacak kaşıntıların giderilmesi için güvenle kullanılabilinir.

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Travazol krem yüzde bulunan egzama, iltihap, tahriş, kaşıntı tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca Travazol krem sivilce sorunlarında büyük başarı göstermektedir.

Travazol cilt bakımı

Travazol Krem Cilt Lekeleri

Travazol krem cilt lekeleri tedavisinde cildi yenileyen ve besleyen etkisinden dolayı cilt lekelerinin durumuna ve büyüklüğüne göre tercih edilmektedir. Travazol krem ile cilt lekelerinde kurtulmak için mutlaka doktorunuzun bunu size reçete ile yazması gerekmektedir.

Travazol Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Travazol krem bir görevide iltihap ve iltihaplı sivilceleri yok etmesidir. Eğer cildinizde yada yüzünüzde sivilce, iltihaplı sivilce varsa travazol krem ile bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Travazol Krem Ayak Mantarına İyi Gelir Mi?

Hijyenik bir ortam oluşturmamak bakteri ve mayaların çoğalmaması için olmazsa olmazdır. Ayak mantarı kullanımında ise çorap giyilmesi azaltılmalı, ayağın hava almasını sağlayan ayakkabılar giyilmelidir. Hergün ayaklar düzenli yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Travazol krem ayak mantarı oluşumu engellerken iyileştirme sürecini hızlandırmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: