Kategoriler

Tırnak Mantarını Temelli Yok Eden Doğal Yöntem

Tırnak mantarı tedavisi

Günlük yaşantımızda ayaklar genellikle ayakkabılar içerisine havasız kalır ve terlemeye maruz kalarak mantar için elverişli bir ortama sahip olurlar. Ayağa 1 kere yerleşen mantardan daha sonra kurtulmakta çok zordur.

Eczanelerda satılan ve yüzlerce lira verdiğimiz ilaçlar ancak kontrol altına alabilir ve hayatımızı oldukça zora sokar. Tırnak mantarını yok etmek için evde hazırlayabileceğiniz doğal yöntemler de vardır.

Biz de sizler için hazırladığımız bu yazıda mantardan kurtulmak için gerekli malzeme listesi ve nasıl uygulanacağından bahsettik.

Tırnak mantarı

Tırnak mantarından kurtulmak için ihtiyacınız olan malzemeler karbonat ve elma sirkesidir. Yani şu an mutfağınızda bulunan şeylerle bu can sıkıcı problemden kolayca kurtulabilirsiniz. İşte tarif:

Malzemeler;

  • 4 – 5 yemek kaşığı karbonat
  • 1 su bardağı elma sirkesi
  • Su
  • Kağıt havlu

Tırnak mantarı tedavisi

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ayaklarınızı sokabileceğiniz kadar suyun içerisine elma sirkesi ve karbonatı ekleyin.  15 dakika boyunca bekletin ve ardından kağıt havlu ile kurulayın. Günde 2 kere tekrarlamanız halinde sirke mantarı yok edecek, karbonat ise başka bölgelere tutunmasını ve yayılmasını engelleyecektir.

Sizler de bu yazıyı paylaşarak mantar problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz. Sağlıkla kalın..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: