Kategoriler

Tamamen Doğal Ürünlerle Bel Fıtığından Kurtulun

Çalıştığımız iş veya günlük yaşantımız, vücudumuzu zorluyor ve eninde sonunda vücudumuz taşıyamayacağı bir yükün altına girerek inciniyor ve sonuçları oldukça ağır oluyor. Bu sorunların başında ise bel fıtığı geliyor.

Tedavisi genellikle ameliyat olan bel fıtığından muzdarip olan hastalar genelikle uzun yıllar hastane sırası bekliyor ve sonrasında fizik tedavilerle eski hayatlarına kavuşmaya çalışıyor ancak bunun çok da kolay olmadığını söylemek zorundayız.

bel fıtığı

Bel fıtığından korunmanın yollarından biraz bahsedecek olursak; ilk olarak herhangi bir yük kaldırırken belinizi bükerek değil, dizlerinizi bükerek ve bacaklarınızdan destek alarak kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

bel fıtığı tedavisi

Aksi halde tüm yükü belinize bindirerek tehlikeli bir iş yapıyorsunuz. Bu içeriğimizde size vereceğimiz bu tamamen doğal tarif sayesinde bel fıtığından tamamen kurtulabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz kırkkilit otu ve ardıç yağı.

kırk kilit otu

Tarifin hazırlanışı şu şekilde:

Kırkkilit otu yani at kuyruğu bitkisini kireçsiz bir bardak su ile beraber bir kaba alıyor ve kaynatıyoruz. 5 dakika sonra ateşten alarak soğumasını bekliyoruz ve ardından suyunu süzerek fıtık oluşan bölgeye nazikçe yediriyoruz.

ardıç

Ertesi gün bir bardak suya bir yemek kaşığı kadar ardıç yağı ekleyerek yine kaynatıyoruz ve karışım soğuduktan sonra tüm omuriliğimize uyguluyoruz. Boyundan bel bölgesine kadar yedirerek sürdüğümüz ardıç yağı omurganızın eski haline dönmesine yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: