Kategoriler

Siyatik Sinir Ağrısını 3-4 Dakikada Yok Edin

Antipatik bir ağrı olarak karşımıza çıkan siyatik sinir ağrısının ilginç bir yönü de dengesiz yürüyüşün siyatik sinirleri etkilemesidir. Siyatik sorunlarınız var ise korkmanıza gerek yok. % 75’ten fazlasının cerrahi müdahaleye gerek duymadan iyileştiğini söyleyeceğimiz bu ağrılar için uygulamanız gereken bazı egzersizler vardır.

Siyatik siniri yok etmede oldukça faydalı egzersizleri sizler için aşağıda sıraladık. Siz de siyatik ağrılardan şikayetçiyseniz bu egzersizleri uygulayın.

Yapılması Gerekenler

Uzanırken yapılması gerekenleri bir araya getirdik. Düz bir yere battaniye koyun Bütün pencere ve kapıları kapatın soğuğa maruz kalmayın.

1. Egzersiz

egzersiz1

Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi bükün Sağ bacağı kaldırın ve sağ bileği sol uyluğa koyun. Kolları sol uyluğa sarın ve vücudunuza doğru çekin. kafanızı kaldırmayın. 30 saniye bu şekilde kalın. İki bacağınızda da 2-3 kere tekrarlayın

Egzersiz 2

egzersiz2

Sır üstü uzanın ve ellerinizi vücudunuzun yanına koyun. Dizleri bükün ve bacakları fotoğraftaki gibi kaldırın. 5 kaldırıp indirin.

Egzersiz 3

egzersiz3

Son egzersiz için bir tenis topuna ihtiyacınız olacak. Topu alın ve kalçanızın altına koyun fotoğraftaki gibi yere yatın. Kalçanızdaki ağrıyı bulmak için yavaş hareket edin. Bulduktan sonra, 30-60 saniye süre oraya bastırın. Topu yukarı ve alta doğru yuvarlayın. Sonra başka ağrıyan tarafa gidin. Yuvarlanırken omurga bölgesinden uzak durun ağrı olduğu takdirde hemen durun. 5-10 dakika boyunca günde 1-2 kere uygulayın.

Bonus: Siyatik Sızısını Rahatlatmak için ipuçları

Sadece egzersiz değil siyatik ağrıyı rahatlatmak için bu yolları da kullanabilirsiniz.

  • Çok ağır nesneleri kaldırmayın
  • Duruşunu izle
  • Yüksek topuklu giyme
  • Sağlıklı bir kiloda kalın
  • Kötü alışkanlıklardan vazgeçin
  • Doğru pozisyonda oturun
  • Her 20 dakikada bir ayağa kalkın
  • Orta sertlikte bir şilte almak daha iyidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: