Kategoriler

Sirke + Karbonat İkilisinin Müthiş Sonucu

Sirke ve Karbonat Mucizesi

Hayatımızda çok önemli olarak gözükmese de karbonatın mucizevi faydalarının olduğunu öğrenince şaşıracaksınız.

Aslında hayatımızda hem temizlikte hem de sağlık konusunda bir çok kullanım alanı olan karbonatın mucizevi etkilerini ve sirke ile kullanımını teker teker sizler için sıraladık.

Karbonatın ve Sirkenin Kullanım Alanları Nelerdir?

Yarım çay bardağı suya 1 çay kaşığı karbonat ekleyin karıştırın ve gargara yapın. Bademcik iltihabı sorunu için birebirdir.

1 kase ılık suya 1 çay kaşığı karbonat ekleyin. Ellerinizi içerisinde 15 dakika bekletin. Tırnak bakımı için harika bir yöntemdir. Tırnak dipleriniz yumuşacık olacaktır.

2 günde bir karbonat ile dişlerinizi yavaşça fırçalayın. İçerisine 2 damla çilek suyu da ekleyebilirsiniz. Diş temizliği ve diş parlatmada etkili bir yöntemdir.

Yüz temizleme kremine yarım çay kaşığı karbonat alıp karıştırın. 2 – 3 dakika boyunca cildinize masaj yaparak uygulayın. Parlak ve canlı bir cilt için faydalı bir yöntemdir.

Jöle ve sprey sonrası saç temizliğinde kullanmak için orta boy bir şampuana 1 çay kaşığı karbonat karıştırın ve bu şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Karbonat ve sirkeyi karıştırıp odanın bir köşesine koyun. Odadaki kokuları yok edecektir. Özellikle de sigara kokusu için birebir.

Halıdaki kokuları gidermek için 1-2 avuç karbonatı halının her tarafına serpin ve 1-2 saat bekletin. Sonrasında elektrik süpürgesi ile iyice süpürün.

Buz dolabında oluşan kokuları gidermek için 1 kase karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun. 4-5 gün geçince karıştırın ayrıca sebzeleri ve meyveleri koruyucu etkisi vardır.

Yağ lekelerinde, lekenin üzerine karbonat dökün ve biraz ıslatın. Bir iki saat beklettikten sonra döktüğünüz bölgeyi silin.

Lavabo açmak için 1 su bardağı karbonatı lavabonuza dökün ve üzerine bir bardak sirke dökün. Ardından 2 litre kaynamış su ilave edip lavaboyu boşaltın.

Lavabonuza karbonatı döküp limonla ovun, parlatıcı etkisi de vardır.

Rutubet  ve küf kokusu için dolabınızın bir köşesine ağzı açık bir kapta karbonat koyun. Naftalin sevmeyenler için iyi bir koku gidericidir.

Çamaşır makinasında deterjan miktarını yarı yarıya azaltarak karbonat ekleyerek tamamlayın. Daha sağlıklı bir şekilde çamaşırlarınız temizlenecektir.

Ter kokusu için  banyo sonrasında yarım çay kaşığı karbonatı koltuk altınıza sürün ve ovalayın. Koltuk altınız ter kokmayacaktır.

Kettle ve termos temizliğinde 2 kaşık karbonatı içerisine atınız. Üzerine kaynamış su ilave ediniz. 1-2 saat bekletiniz ve yıkayınız pırıl pırıl olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: