Kategoriler

Sarımsak – Limon Kürü Faydaları

Sarımsak Limon Kürü

Damar tıkanıklığı rahatsızlığının tedavisinde kullanılan ve bir çok kişi tarafından denenerek faydaları kanıtlanmış sarımsak – limon kürü nasıl hazırlanır, faydaları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Damar tıkanıklığı problemi ilerleyen yaşlarda daha sık görülen bir rahatsızlıktır. Beraberinde bir çok sorunu da peşinden getiren damar tıkanıklığının % 80’e kadar giderilmesinde yardımcı olan bir mucizeden bahsediyoruz.

Anjiyo olması kararlaştırılan bir hastanın bu kürü uyguladıktan sonra damarları açılmış ve ilaç tedavisine dönülmesine karar verilmiştir. Dünyaca ünlü doktor Mehmet ÖZ’ün tarifi olan bu kürün faydalarının yabancı makalelerden çevirilerini bu yazımızda siz okurlarımız için paylaştık.

Sarımsak ve Limon suyu kürünü yılda 1 kez mutlaka uygulayalım!

Sarımsak Limon Suyu Kürü

Limon Suyu Sarımsak Kürünün En Önemli 7 Faydası

En önemli faydası damarları esnek hale getirir ve damar tıkanıklıklarını açar.

Antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasında büyük rol oynar.

Limon sarımsak kürü damarları açarak anjiyo etkisi göstermektedir ve olası felç riskini de azaltmaktadır.

Sağlıklı ve uzun bir ömür sürmenizi sağlar.

Vücudu gençleştiren sarımsak – limon kürü kansere karşı koruyucu kalkan görevi görür.

Yüksek trigliseride ve kolesterole karşı tedavi edicidir.

Kalbi güçlendirerek kalp krizi riskini azaltır.

Sarımsak Limon

Sarımsak – Limon Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • Yaklaşık 45 diş sarımsak
  • 2 litre limon suyu elde edecek kadar limon (Dilerseniz 2 litreyi tamamlamak için az bir miktar içme suyu da karıştırabilirsiniz.)
  • Işık geçirmeyecek koyu renkli kavanoz

Limon Sarımsak Kürünün Yapılışı

Bu kürün hazırlanmasında önemli bir nokta karanlık bir ortam seçmenizdir.Limonun ışıkla temas etmesi faydasını azaltmaktadır.

Sarımsakları soyun ve havanda iyice dövün. İsterseniz blenderda da geçirebilirsiniz. Işık geçirmeyecek koyu renkli bir kavanozun içerisine sarımsakları alın.

Daha sonra 2 litre limon suyu elde edecek şekilde limonları çekirdekleri ile birlikte sıkarak kavanoza ekleyin. Sarımsağın ve limonun organik olması daha etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

Son olarak kavanozun kapağını sıkı bir şekilde kapatın. Eğer koyu renkli kavanoz bulamazsanız normal kavanozu siyah bir poşete koyarak ta muhafaza edebilirsiniz.

25 gün boyunca hazırladığınız bu karışımı her gün çalkalamalısınız. 25 günün sonunda sarımsak limon kürü hazır hale gelecektir.

Sarımsak Limon Suyu Kürü Hazırlanışı

Limon Sarımsak Kürü Uygulanışı

Sabahları aç karnına hazırlayıp 25 gün beklettiğiniz bu karışımı içmelisiniz. İçmeden önce de kavanozu çalkalamayı unutmayın. Kahvaltıdan yarım saat önce 1 çay bardağı bu karışımdan için.

25 gün bu karışımı uyguladıktan sonra 10 gün ara vermelisiniz. Daha sonra tekrar 25 gün uygulamalısınız. Doktorlar bu karışımı yılda 2 kere uygulamanızı önermektedir.

NOT: Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız sarımsak limon kürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Bazı ilaçlar etkileşime girerek zararlı olabilmektedir. Ayrıca tansiyon düşürücü etkisi vardır. Bu nedenle tansiyon problemi olanlar bu karışımı tüketmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: