Kategoriler

Sararmış Çamaşırlar Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış Çamaşırlar

Sararmış Çamaşırlar Nasıl Beyazlatılır? Marketlerde bir çok beyazlatıcı, temizleyici özellikte deterjanlar, çamaşır suları satılsa da bazı kişilerin bünyesi hassas olduğu için alerjik durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Çocuklu, bebekli ailelerin tercihi de genelde doğal yöntemler oluyor.

Bu yazımızda bizde sizlere sararan çamaşırları beyazlatmak için birkaç doğal yöntemden bahsedeceğiz.

Sararmış Çamaşırlar Nasıl Beyazlatılır?

Oksijenli Su: Sağlığımız için tehlike arz eden çamaşır suyu yerine kullanılabilecek doğal bir beyazlatıcıdır oksijenli su. Çamaşır makinenizin deterjan gözüne yarım su bardağı ekleyip çamaşırlarınızın bembeyaz çıktığını görebilirsiniz. Oksijenli su eczanelerde satılmaktadır. Üzerinde %3 derişime sahip oksijenli su yazmaktadır.

Limon Suyu: Bulaşık ve çamaşır temizliğinde kullanabileceğiniz limon suyu doğal bir temizleyici ve parlatıcı özelliği gösterir. Çamaşır makinenizin deterjan gözüne (deterjanın üzerine) yarım bardak limon suyu ekleyin ve makinenizi çalıştırın.

Saf Sirke: Sirke gerek meyve ve sebzeleri yıkarken, gerekse diğer ev temizliğinde kullandığımız bir maddedir. Sararan çamaşırları beyazlatma özelliği ile de tercih nedenidir. 1 su bardağı saf sirkeyi deterjan gözüne (deterjanın üzerine) ilave edin. Hem temizleyici hem de beyazlatıcı özelliği ile harika bir üründür.

Karbonat: Karbonatta ev temizliğinde sık sık kullanılan bir temizleyici olarak karşımıza çıkıyor. Yarım su bardağı karbonatı deterjanın üzerine ekleyin ve makinenizi çalıştırın. Çamaşırlarınızın bembeyaz çıktığını farkedeceksiniz. Ayrıca bir miktar su ile karbonatı karıştırarak macun kıvamına getirin. İnatçı lekelerin üzerine sürüp biraz bekletin ve daha sonra yıkayın.

Sararmış çamaşırları beyazlatmak yukarıda saydığımız yöntemlerle çok basit. Hem çamaşırlarınızı dezenfekte edecek hem de bembeyaz bir şekilde yıkanmasını sağlayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: