Kategoriler

Öksürük ve Bronşit için Sadece 3 Malzemeyle Hazırlanan Tarif

Bronşit ve öksürük çağımızın en büyük rahatsızlıklarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için kimi zaman öksürük şurupları ve haplar kullanırken kimi zaman da bir çok doğal yöntemi deneyerek kurtulmaya çalışırız. Bazen sonuç alabilir bazense çaresiz kalabiliriz.

Bu yazımızda sizlere sadece 3 malzeme kullanarak hazırlayacağınız, öksürük ve bronşiti tarihe karıştıracak bir karışım hazırlayacağız. Evde hazırladığınız bu karışım ile kötü tadlara sahip öksürük şuruplarını kullanmayacaksınız.

Ilık su, muz ve bal ile hazırlanacak bu karışımda muzun ve balın harika uyumu hem sağlığınıza iyi gelecek hem de lezzetli bir içecek içeceksiniz.

En iyisi de karışımın tadının öksürük şurubuna nazaran harika olması. Kış kendini yavaşça hissettirirken, bu karışıma ihtiyacınız olacak. Denemekten zarar gelmez!

Ilık su, muz ve bal

Öksürük ve Bronşit için Karışım

Malzemeler:

  • 400 ml ılık su
  • 2 adet muz
  • 2 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

2 tane muzu soyup plastik kaşık yardımıyla ezelim. Metal kaşık kullanmayın, metal ile temas eden muz hızlı bozuluyor.

Seramik ya da cam kasenin içerisine ezdiğiniz muzları alın. Üzerine de 400 ml ılık suyu ekleyip yarım saat bekletin.

Karışım soğuduktan sonra üzerine 2 yemek kaşığı da bal ekleyin. Karışımın iyice soğuduğuna emin olun. Bal sıcak su ile temas edince besleyiciliği azalmaktadır.

Öksürük ve bronşite karşı doğal karışım hazırdır. Günde 4 kez en fazla 100 ml olmak şartı ile bu karışımı için. Bu verilen tarif sadece 1 gün içindir. Unutmayın ki bu karışımı haftada 5 gün içmeniz gerekmektedir.

İlaç kullanmaktansa hazırladığınız bu karışım çok daha faydalı olacaktır. Öksürük ve bronşite karşı oldukça etkili bu karışımı denemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: