Kategoriler

Limon Kabuğu Mucizesi

Limon Kabuğu Mucizesi

2 haftada eklemleri yeniden doğmuş gibi yapan bu yöntem ile doktorlar şokta! Limon kabuğunun eklem ağrılarına iyi geldiğini ve limon kabuğu mucizesini bu yazımızda sizlere anlatıyoruz.

Acımsı tadından dolayı, çoğu insan kabuğunu atıp yalnızca meyvenin suyunu kullanır. Ancak limonun kabuğunu attığınızda aslında genel sağlığınıza iyi gelecek ve hatta eklem ağrısıyla mücadele edecek çok sayıda besin maddesini de atmış olursunuz.

Limon kabuğunda bulunan esans yağlarının kan damarlarını rahatlatıp ağrı hissini önemli ölçüde azaltan iltihap sökücü bir etki yaparak eklem ağrılarını azalttığı gösterilmiştir. Limonun kabuğu, kan damarlarını yatıştıran ve anti-iltihap özelliklere sahip zengin özlü yağlarla doludur. Sinir ağrısını yok etmek için mükemmeldir.

Limon Kabuğu

Limon Kabuğuyla Eklem Ağrısı Tedavisi

1. YÖNTEM

Malzemeler:

  • Doğal sızma zeytinyağı
  • 2 büyük organik limon
  • Kapaklı küçük bir kavanoz
  • Temiz bir sargı bezi

Hazırlanışı

Limon kabuklarını kavanozun içine koyun ve kabukları tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin. Kavanozu sıkıca kapatın ve karışımı iki hafta bekletin. İki hafta geçtikten sonra, karışımınızı sargı bezinin üzerine dökün ve ağrı duyduğunuz bölgenin üzerine yerleştirin.

İdeal olarak bu tedaviyi gece uygularsanız bu merhem siz uyurken cildinize iyice işleyebilir. Lütfen diz ve eklem ağrısı olanlar için bir kez paylaşalım.

Limon Eklem Ağrısı

2. YÖNTEM

Eklem ağrılarının limon kabuğu ile tedavisi için evde hazırlayacağınız tarifle doğal bir yöntem elde etmeniz mümkündür. Bunun için iki organik limon kabuğu, organik sızma zeytinyağı, bir kaç okaliptüs yaprağı, kapağı olan bir kavanoz ve hazırladığınız karışım sonrasında kullanmak için sargı bezi yeterli olacaktır.

Gerekli malzemeleri elde ettikten sonra, sırasıyla limon kabuklarını kavanoza yerleştirmeniz gerekmektedir. Hemen ardından kabukların üzerini kapatacak kadar sızma zeytinyağını da eklemelisiniz. Son olarak okaliptüs yapraklarını da yerleştirdikten sonra kavanozunuzun kapağını sıkıca kapatmalısınız. Bu karışımı yaklaşık 15 gün hiç açmadan saklamanız gerekmektedir. Yeterli zaman geçtikten sonra hazırladığınız limon kabuğu karışımını temiz bir sargı bezine sürerek vücudunuzdaki ağrılı bölgeye yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Cildiniz bu karışımı içine çekerek eklem ağrılarınızı en aza indirecektir. Daha etkili olması için bu uygulamayı gece yatmadan önce yaparsanız sabaha kadar cildinizde emilen karışım daha iyi sonuç verecektir.

Limon Çayı Eklem Ağrısı

3. YÖNTEM

Bu karışımın yanı sıra eklem ağrılarının limon kabuğu ile tedavisinde bir diğer yöntem de limon kabuğu çayıdır. Limon kabuğu çayı da eklem ağrılarının yanı sıra içerisindeki yararlı maddeler sayesinde pH değerlerini düzenleyerek, iltihap ve gaz gibi problemleri azaltmakta, bağışıklık sistemini güçlendirmede ve cilt problemlerini düzenlemede mükemmel bir formüldür.

Limon kabuğu çayını hazırlamak için gerekli malzemeler şu şekilde olacaktır; 2 adet organik limon ve bir litre kadar su ve son olarak tatlandırmak için arzunuza bağlı olarak bal. Yeterince basit malzemelerle hazırlayacağınız limon kabuğu çayı için hazırladığınız suya limon kabuklarını ilave ederek kısık ateşte on beş dakika kadar iyice demleyiniz. Hemen sonrasında demlenen karışıma limon suyu ve bal ekleyerek çayınızı içmeye hazır hale getirmiş olacaksınız. Hazırladığınız limon kabuğu çayını düzenli bir şekilde tükettiğinizde eklem ağrılarınızın gözle görülür şekilde azalacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: