Kategoriler

Klozet Temizliği Nasıl Yapılır?

Klozet Temizliği

Klozet Temizliği hanımlar için temizlenmesi en önemli bölgelerden bir tanesidir ve oldukça da önemlidir. Bu yazımızda Klozet Temizliği Nasıl Yapılır, Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir ve temizlik esnasında hangi maddeleri kullanabiliriz sizlere bunlardan bahsedeceğim.

Klozet Temizliği Nasıl Yapılır?

Sirke ile Klozet Temizliği

Beyaz sirke klozet temizliğinde ve genel ev temizliğinde kullanılabilecek etkili bir temizlik malzemesidir. Çamaşır suları tehlikeli olduğu için beyaz sirkeyi tercih edebilirsiniz. Su lekelerini ortadan kaldırmak için sirkeyle tuvalet kağıdını ıslatın ve direk olarak lekelerin üzerine koyun. Tuvalet kağıdı bu şekilde 1 gece boyunca kalsın. Sabah kalktığınızda sifonu çekin ve lekelerden eser kalmasın.

Karbonat ile Klozet Temizliği

Yarım su bardağı hidrojen peroksiti klozetinize söküp 30 dakika kadar bekletin. Daha sonra sifonu çekin. Tuvaletlerinizi dezenfekte etmek için birebirdir.

Bebek Yağı ile Klozet Temizliği

Bebek yağını krom yüzeylere uyguladığınızda çok şaşıracaksınız. Kapı tokmakları, armatürler, duş başlığı gibi krom yüzeyleri temiz bir beze damlattığınız bir kaç damla bebek yağı ile ovalayarak temizleyin. Birkaç damla da klozetinize döküp fırçalayın. Parladığını ve temizlendiğini göreceksiniz.

Kola ile Klozet Temizliği

Pas lekelerini ve kireci yok etmek için kola kullanabilirsiniz. Paslı bölgenin üzerini tamamen örtecek şekilde kola dökün. En az 30 dakika bekledikten sonra bekleyin. Fırçayla ovaladıktan sonra sifonu çekin ve temizlendiğini görün.

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

Tuvalet kokusu için marketlerde pek çok ürün satıldığını biliyoruz. Fakat bugün sizlere daha ekonomik bir şekilde bu ürünleri evde nasıl yapabilirsiniz bunu anlatacağım.

Malzemeler:

  • 1 su bardağı karbonat
  • Yarım su bardağı sitrik asit
  • Yarım su bardağı boraks
  • 3 çay kaşığı aromatik yağ
  • Su
  • Sprey şişesi

TÜKENMEZ KALEM LEKESİ NASIL ÇIKAR? TIKLAYIN

Hazırlanışı:

  1. Tüm bu malzemeleri birbiriyle karıştırın.
  2. İçerisine de istediğiniz kokuyu ilave edin.
  3. Sprey şişesine doldurun ve doğal koku gidericinizi yapın.

Püf Noktaları

Pet Şişe

Eğer ki klozetiniz su tasarrufu sağlayan yeni modellerden değilse bu yöntemi uygulayabilirsiniz. 1 litrelik pet şişenin 1/4’ünü kumla doldurun. Geri kalan kısmınıda suyla doldurup su tankının içerisine yerleştirin. Suyun hacminde yer kaplayacak olan bu şişe sifonu çektiğinizde daha az su harcamanızı sağlayacak ve tasarruf edeceksiniz.

Oje

Klozetinizin metal aksamlarını şeffaf oje ile boyarsanız paslanmasını engellersiniz. Ayrıca vidaların gevşemesini de engelleyerek klozet kapağının bir süre sonra oynamasının önüne geçebilirsiniz.

Evet sevgili takipçilerim, sizler de bildiğiniz yöntemleri ve püf noktalarını aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız herkesin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: