Kategoriler

Kırışık Giderici Cilt Kremi

Kırışıklık Giderici Doğal Krem

Zamanla cildinizde oluşan kırışıklıklar moralinizi bozuyor ise tüm bu kırışıklıklardan kurtulmak, geciktirmek ve cildinizi tazelemek için tek bir malzeme ile hazırlanan bir cilt kremi tarifi vereceğiz. Yapımı oldukça kolay, maliyeti düşük ve hızlı bir şekilde sonuç alacağınız bu cilt kremi nasıl hazırlanır ve nasıl uygulanır yazımızın devamında.

Cilt kırışıklıklarını önlemek için piyasada bir çok krem ve maske satılıyor. Fakat bunların içeriğindeki kimyasal maddeler vücudumuz ve sağlığımız için sorun teşkil edebiliyoruz. Bu nedenle bu kremlerden uzak durarak evde doğal bir kırışıklık giderici krem hazırlayabiliriz.

Ayrıca küçücük kremlere biçilen fahiş fiyatlar ise bu kremlerin yerine doğal kremler hazırlamamıza önemli bir etken diyebilirim. Yüksek maliyetlerin yanı sıra çok daha düşük maliyetlere bu kremleri hazırlayabilirsiniz.

Anason Tohumu Kırışıklık

Kırışıklık Giderici Doğal Cilt Kremi

Malzemeler:

  • 4 çay kaşığı anason tohumu (yıldız anason – Çin anasonu)
  • 1 fincan ılık su

Hazırlanışı:

1 fincan suyu kaynatın ve içerisine anasonu ekleyin. Ağzını kapattıktan sonra demlenmeye bırakın. Soğuduğunda kullanıma hazırdır.

Uygulanışı:

Hazırladığınız bu karışım soğuyunca isterseniz pamuk yardımı ile isterseniz de direk parmaklarınızla yüzünüze uygulayın. İyice ovarak cildinize yedirin.

15 gün boyunca düzenli bir şekilde uygularsanız kırışıklıklarınızın azaldığını göreceksiniz.

NOT:

Anason cildinizi yenilere ve kırışıklıklarınızı azaltır. Vücudunuz daha fazla suya ihtiyaç duyacağı için mümkün olduğunca fazla su tüketmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca cilt kırışıklıklarının nedenlerinden birisi de vücudun susuz kalmasıdır. Kırışıklığı geciktirmek için günde 2,5 – 3 litre su içmeyi ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: