Kategoriler

4 Gün Muz Yemeniz Halinde Bel Çevrenizde Bunlar Gerçekleşir

Muz Diyeti Zayıflama

Diyet denildiği zaman herkes negatif düşünceye kapılsa da muz diyeti çok daha rahatlatıcı bir diyettir. İlk başta zorlanacak gibi olabilirsiniz ama vücudunuz kısa bir süre sonra alışacaktır.

Bu diyet sayesinde bir kaç hafta içerisinde 4 kilo verebilmeniz mümkündür. Muz, sindirim sisteminizi güçlendirir ve vücudunuzun nemlenmesine yardımcıdır.

Diğer hızlı kilo verdiren diyetler enerjinizi düşürebilir fakat muz diyetinin en önemli yanı hem besleyici olması, hem enerji vermesi hem de tok tutucu özelliğinin olmasıdır.

Muzun Faydaları

Muz faydaları

Muzun %74’ünde su vardır. Sağlığınıza olan katkıları saymakla bitmez.

Muzdaki karbonhidrat size sınırsız enerji sağlar. Mesela vücut geliştirenler ve spor yapanlar, spora gitmeden önce muz yerler.

MUZUN FAYDALARI İÇİN TIKLAYIN

NOT: Web sitemizde yer verilen zayıflama önerilerini doktorunuza danışmadan uygulamayınız.

Muz, su ve süt

Muz Diyetine Başlama

Bu diyette muz tüketimi fazla olduğu için marketten ya da pazardan muz almaya alışın. 4 gün boyunca süt, su ve muz tüketimi olacak. Muzun olgunluğu ve rengi de farketmiyor. Dilerseniz Smoothie bile yaparak tüketebilirsiniz. İsterseniz kurutarak çerez olarak tüketebilirsiniz.

Her öğünde 3 adet muz yemeniz gerekiyor. Vücudunuz buna zamanla alışacak. Sütü de light tercih ederseniz çok daha iyi olacaktır.

Muz Diyetinde Neler Oluyor

göbek eritme

Vücudunuz dört gün boyunca toksinlerden arınmaya başlayacak. Bu süreçte bol bol su için ve endişelenmeyin. Muzda mutluluk hormonu olan serotonin olduğundan hem ruh haliniz değişmeyecek hem de bel çevresinden yağ yakmaya başlayacaksınız.

Diyeti ilk duyduğumda başta şüpheci yaklaştım. Ancak kilo vermeye başlayınca işe yaradığını farkettim ve sizlerle paylaşmak istedim. Siz de işe yaradığını düşünüyorsanız arkadaşlarınızla paylaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: