Diş İltihabına ve Diş Eti Çekilmesi Derdine Son - Sosyal Tarif
Sosyal Tarif

Diş İltihabına ve Diş Eti Çekilmesi Derdine Son

Diş İltihabına ve Diş Eti Çekilmesi Derdine Son

Gün içerisinde gargara ve diş fırçalama yaparak diş eti iltihaplarına diş eti çekilmesine ve diş kanamalarına engel olun.

Doğal Dağ Kekiği Hakkında

Baharatlar özellikle kokuları ve aromaları ile ön plana çıkarlar. Dağ kekiği hem aroması hem de kokusu ile çok güçlü şekilde ön plana çıkan ve bilmediğimiz bir çok faydası olan doğal bir baharattır.

Dağ kekiği bir çok bölgede, yörede kendiliğinden yetişir. Özellikle güneşli bölgelerde ve taşlı yerlerde çok bulunur.

Kullanım açısından et yemeklerinde özellikle yumurta ile ve tabi ki hemen hemen tüm yemeklerde aroma ve tat vermesi için belki de en fazla kullandığımız baharat türüdür.

Sponsorlu Bağlantılar

Marketlerde satılan paketli kekikleri kullanmak yerine mutlaka kendiniz topladığınız veya aktarlardan pazardan temin edebileceğiniz dağ kekiği kullanırsanız hem arama olarak hem lezzet olarak hem de özellikle fayda olarak çok fark edecektir.

Dağ Kekiği

Dağ kekiği bu kullanımları haricinde alternatif tıp alanında doğal tedavileri olarak da çok ön plana açık kan bir baharat türüdür. Dağ kekiği özellikle diş ve diş eti hastalıklarına karşı tavsiye edilir. Bu konuda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu diş eti çekilmesi, diş etleri iltihabına, ve dişteki kanamalara karşı dağ kekiği kürü öneriyor. Bunun haricinde dağ kekiği faydaları özetle aşağıdaki gibidir

Diş Eti Hastalıklarına, Diş Eti Çekilmesine Dağ Kekiği Suyu ile Gargara Yapılması

Diş eti çekilmesine dağ kekiği kürü: 

Cezveye koyduğunuz 1 bardak suyun üzerine ortalama bir tutam yani 1 tatlı kaşı dağ kekiği koyarak 5 -10 dakika kaynatın .

Daha sonra ocağı kapatarak ılınmasını bekleyin. Daha sonra süzerek kullanabilirsiniz.

Bu doğal kekik suyu ile gün içerisinde gargara ve diş fırçalama yaparak diş eti iltihaplarına diş eti çekilmesine ve diş kanamalarına engel olabilirsiniz. Not: Kekik kürü her gün taze olarak hazırlanması lazım ve ortalama 2 aya kadar düzenli yapabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.