Kategoriler

Limonlu Suyun Faydaları

Limonlu Suyun Faydaları

Limonlu Suyun Faydaları adlı yazımızı okuduktan sonra normal su içmek istemeyeceksiniz! Bizim evdekilere limonlu suyun yararlarını anlattıktan sonra artık ailecek limonlu su içer olduk. Hatta içerisine arada sırada nane, bazen de dilimlenmiş salatalık atıp lezzetlendiriyoruz.

Kola, meyve suları gibi zararlı içecekleri tamamen bıraktık. Sadece çay çeşitleri, ayran ve limonlu su içiyoruz. Neyse gelelim şimdi limonlu suyun inanılmaz faydalarına.

Limonlu Suyun Faydaları

Limonlu su içtiğiniz takdirde yemek yeme isteğiniz azalır ve metabolizmanız güçlenir. Aynı zamanda şişkinliğinizi atmanıza yardımcı olur. Kilo vermeniz için birebirdir.

Su içmek vücudu toksinlerden arındırır. Siz suyun içerisine limon sıktığınızda yani C vitamini eklediğinizde kandaki toksinler de temizlenir ve ciltte oluşan kızarıklıklar ve ince çizgiler ortadan kalkar. Limonlu su cildinizi temizler ve canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Limonlu Suyun Faydaları

Eğer ki nefes alıp verirken sorun yaşıyorsanız, limonlu su bu probleminiz için iyi gelir. Antibakteriyel bir özelliğe sahip olan limon, göğüs enfeksiyonlarınızdan kurtulmanıza ve öksürük sorununuzu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Limonda yer alan potasyum, depresyonu önler, unutkanlığın önüne geçer. Yani limonlu su, beyin ve sinir siteminizin hızlı çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca potasyum, kan basıncını düzenler ve soğuk algınlığını önler.

Limonlu su, nefesinizi tazeler. İçerisine atacağınız nane yaprağı ile ekstra bir ferahlık sağlar. Sigara ve baharatlı yemeklerden ötürü oluşan nefesi tazeler.

Ph seviyenizi düzenleyerek sizleri birçok hastalığa karşı korur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: