Kategoriler

Çörek Otu ve Su Diyeti ile 6 Günde 5 Kilo

Çörek Otu ve Su Diyeti ile 6 Günde 5 Kilo

Çörek otunun sağlık açısından faydaları olduğu kadar kilo vermek için de oldukça etkilidir. Kalıcı ve sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğiniz çörek otu sağlığımız için de çok faydalıdır.

Peki ama çörek otunun faydaları nelerdir? Bağışıklık sisteminizi güçlendiri ve iltihaplanmaya karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Meme kanseri için de çörek otu tüketilmesi önerilmektedir. Şeker hastaları, midesinden sağlık sorunu olanlar için de faydalıdır.

Çörek otu nasıl zayıflatır?

Çörek otunun zayıflatmaya yardımcı olması için yemeklerden 30 dakika önce günde 3 defa sabah, öğle ve akşam olarak 1 tatlı kaşığı kadar tüketilmelidir. Üzerine de 1 su bardağı su içilmelidir. Bunu yaparken de çok önemli olan noktayı atlamamalısınız.

Çörek otunu tüketmeden önce ezilmesi çok önemlidir. Fayda sağlaması için bu çok önemlidir. Aktarlardaki çekilmiş çörek otlarını almamalısınız. Çekilmiş çörek otu bazı özelliklerini kaybetmektedir. Evde kendiniz ezerseniz çok daha faydalı olacaktır.

Çörek otunu toz halinde tüketemeyenler, çörek otu yağı da kullanabilirler. Yine aynı şekilde yemeklerden 30 dakika önce yarım çay kaşığı tüketmeli ve su içilmelidir. Zayıflama üzerindeki etkisi tokluk hissi verir. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.

Gün içerisinde 2 – 2,5 litre su tüketilmelidir. Yapacağınız yarım saatlik egzersiz de yağ yakımınıza yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: