Kategoriler

Bulaşık Makinesi Püf Noktaları

Bulaşık Makinesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba sevgili takipçilerim. Bugün sizlere bulaşık makinesi hakkında püf noktalar ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında birkaç ipucu vereceğim.

Öncelikle tahta kaşıklar veya sapı tahta olan bıçaklardan bahsedeceğim. Bizim evde tahta kaşıklar kesinlikle bulaşık makinesine girmez. Nedenine gelecek olursak; tahta kaşıklar yıkanması için makineye atıldığında deterjanı emiyor. Yemek yaparken ise tahta kaşığın emdiği deterjan yemeğe geçiyor ve bu da birçok hastalığa yol açıyor. Tahta bıçaklarda çok sorun olmasada makinede yıkamak bıçak saplarının çabuk eskimesine yol açıyor. Sizlere önerim tahta kaşıkları ve tahta saplı bıçaklarınızı kesinlikle elinizde yıkamaya özen gösterin.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken hususa gelirsek, bulaşık makinenizde kesinlikle plastik araç gereçlerinizi yıkamayın. Dikkat ederseniz makinenize plastik mutfak araç gereci koyduğunuzda bulaşıklarınızın tam kuru olarak çıkmadığını farkedeceksiniz. Plastiklerde bulunan kanserojen maddeler, diğer bulaşıklarınıza da bulaşıyor ve ciddi anlamda sağlığınızı tehlikeye sokabiliyor. Bunu öğrendiğimiz günden beri artık bulaşık makinemize plastik bir şey girmiyor. Sizlere tavsiyem sağlığınızı düşünüyorsanız bulaşık makinenizde plastik herhangi birşey yıkamayın.

DEMLİKTEKİ ÇAYIN FAYDALARI NELERDİR? TIKLAYIN.

Bulaşık yıkarken önemli bir püf noktayı daha sizlere söyleyeceğim. Bulaşıklarınızın parlaması için parlatıcı kullanmanıza hiç gerek yok. Kullandığınız limonların çöpe atmayın. Bulaşık yıkarken bu limonları makinenizdeki kaşık bölümüne koyun. Bulaşıklarınızın pırıl pırıl parlayarak çıktığını göreceksiniz.

Bulaşık makinesi ile ilgili söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Sizlerinde paylaşmak istediği ipuçları varsa yorum olarak yazabilir, herkesin bilinçlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Yorumlar

 • Bulaşık makinasına konulan kültablaları içinde kalan küller deterjanı çok emer konulmamasında fayda vardır

  semiha esen Öztürk 18 Temmuz 2015 00:39 Yanıtla
 • Parlatıcı gözüne elma sirkesi??mukemmel sonuç deneyin derim.

  sinem karagöz 13 Ocak 2016 19:48 Yanıtla
 • Bulasik makinası nda parlatici yerine sirke kullanıyorum memnunum, tavsiye ederim.

  aysena 24 Mart 2016 00:33 Yanıtla
 • Parlaticinin görevi nedir onu öğren de sonra koymayin limon koyun de

  haydar 9 Ağustos 2016 00:02 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: