Bulaşık Makinesi Püf Noktaları - Sosyal Tarif
Sosyal Tarif

Bulaşık Makinesi Püf Noktaları

Bulaşık Makinesi Püf Noktaları

Merhaba sevgili takipçilerim. Bugün sizlere bulaşık makinesi hakkında püf noktalar ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında birkaç ipucu vereceğim.

Öncelikle tahta kaşıklar veya sapı tahta olan bıçaklardan bahsedeceğim. Bizim evde tahta kaşıklar kesinlikle bulaşık makinesine girmez. Nedenine gelecek olursak; tahta kaşıklar yıkanması için makineye atıldığında deterjanı emiyor. Yemek yaparken ise tahta kaşığın emdiği deterjan yemeğe geçiyor ve bu da birçok hastalığa yol açıyor. Tahta bıçaklarda çok sorun olmasada makinede yıkamak bıçak saplarının çabuk eskimesine yol açıyor. Sizlere önerim tahta kaşıkları ve tahta saplı bıçaklarınızı kesinlikle elinizde yıkamaya özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir diğer dikkat edilmesi gereken hususa gelirsek, bulaşık makinenizde kesinlikle plastik araç gereçlerinizi yıkamayın. Dikkat ederseniz makinenize plastik mutfak araç gereci koyduğunuzda bulaşıklarınızın tam kuru olarak çıkmadığını farkedeceksiniz. Plastiklerde bulunan kanserojen maddeler, diğer bulaşıklarınıza da bulaşıyor ve ciddi anlamda sağlığınızı tehlikeye sokabiliyor. Bunu öğrendiğimiz günden beri artık bulaşık makinemize plastik bir şey girmiyor. Sizlere tavsiyem sağlığınızı düşünüyorsanız bulaşık makinenizde plastik herhangi birşey yıkamayın.

DEMLİKTEKİ ÇAYIN FAYDALARI NELERDİR? TIKLAYIN.

Bulaşık yıkarken önemli bir püf noktayı daha sizlere söyleyeceğim. Bulaşıklarınızın parlaması için parlatıcı kullanmanıza hiç gerek yok. Kullandığınız limonların çöpe atmayın. Bulaşık yıkarken bu limonları makinenizdeki kaşık bölümüne koyun. Bulaşıklarınızın pırıl pırıl parlayarak çıktığını göreceksiniz.

Bulaşık makinesi ile ilgili söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Sizlerinde paylaşmak istediği ipuçları varsa yorum olarak yazabilir, herkesin bilinçlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. semiha esen Öztürk dedi ki:

  Bulaşık makinasına konulan kültablaları içinde kalan küller deterjanı çok emer konulmamasında fayda vardır

  1. SosyalTarif dedi ki:

   Teşekkürler 🙂

 2. sinem karagöz dedi ki:

  Parlatıcı gözüne elma sirkesi??mukemmel sonuç deneyin derim.

 3. aysena dedi ki:

  Bulasik makinası nda parlatici yerine sirke kullanıyorum memnunum, tavsiye ederim.

 4. haydar dedi ki:

  Parlaticinin görevi nedir onu öğren de sonra koymayin limon koyun de

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.