Kategoriler

Bayramda Kilo Almamak İçin

Bayramda Kilo Almamak

30 günlük iftar ve sahurda yenilen ve oluşan yeni bir düzenin ardından bayram sabahı özenle hazırlanmış, güzel bir kahvaltı hiçte fena olmaz diye düşünüyorum.

Her bayram sabahı olduğu gibi bu bayramda da güzel bir kahvaltı sofrası hazırlayacaksınız diye düşünüyorum. Hamur işleri, kızartmalar ve daha niceleri..

Peki ama bu güzel kahvaltı sofraları ve misafirlikteki ikramlara rağmen bayramda kilo almamak için ne yaplamıyız?

Beslenme ve diyet uzmanları, bayramda aşırı tatlı ve düzensiz beslenmeye karşı bizleri uyarıyor. Ramazan ayı boyunca az yemeye ve uzun süre aç kalmaya alışan bünyemizi çok zorlamamak oldukça önem taşıyor.

Bayramda kilo almamak için

  • Sabah güzel bir kahvaltıyla başlayın. Hamur işleri ve kızartmalardan uzak durun. Yiyorsanız da çok fazla abartmamaya özen gösterin.
  • Oruç tutarken özlediğiniz ve çok fazla yiyemediğini yemekleri, tatlıları zaman dağıtarak tüketin. Çok fazla tatlı tüketimi sağlığınız için tehlike arz edebilir.
  • Bayram boyunca yiyeceğiniz kalorisi yüksek ve çok miktarda şeker bulunan tatlılar kısa sürede kilo almanıza neden olabilir. Her gittiğiniz misafirlikte tatlı tüketmemeye özen gösterin.

Bayramda kilo almamak ve sağlıklı bir yaşam için bu önerilere kulak asın derim.

Sebze Tüketmeyi İhmal Etmeyin!

Evde bulunduğunuz zamanlarda sebze yemeği tüketmeye dikkat edin. Zaten gittiğiniz misafirliklerde tatlı ve yiyecek bir şeyler ikram edilecektir. Sebzeler hafif besinlerdir ve oldukça sağlıklıdır.

Kilo Almamak için Tatlınızı Paylaşın!

Size ikram edilen tatlınızın yarısını dostlarınızla paylaşın. Ne kadar az porsiyon o kadar az kalori alacaksınız. Yani tabakta 4 baklava varsa 2 tanesini yiyin.

KABIZLIK İÇİN NE YAPMALI? TIKLAYIN

Sağlıklı Yaşam için Yürüyün!

Sürekli hareket halinde olmak sağlıklı bir yaşam için önemlidir. Yürüyerek gidilebilecek uzaklıktaki mesafelere yürüyerek gidin. Akşamları temiz hava 1 saat yürüyüş yapın. Bayramda misafirliklerde alınan kalorileri yakmalıyız. Kilo vermek ve sağlıklı bir yaşam için yürüyelim.

Bol Bol Su için!

Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Uzmanlar günde 2,5 litre su içilmesini öneriyorlar. Yemeklerden önce su içmeyi ihmal etmeyin. Özellikle yaz aylarında vücudumuzun attığı suyu geri kazanma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: