Kategoriler

1 Haftada 3,5 Kilo Verdiren Diyet Programı

1 Haftada 3,5 Kilo Verdiren Diyet

Kış aylarında alınan kilolar başa bela olmaktan bir işe yaramıyor. Daha az hareket edilmesi sonucu alınan bu kilolardan kurtulmak hayal değil.

Sizlerle Dr. Ayça Kaya tarafından hazırlanmış ve 1 haftada 3,5 kilo verdiren diyet listesini paylaşıyoruz. Bu diyet programını uygularken bol bol su tüketmeyi de ihmal etmeyiniz.

NOT: Web sitemizde yer alan diyetleri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.

1 Haftada 3,5 Kilo Verdiren Diyet Listesi – Dr. Ayça Kaya

1. GÜN

Kahvaltı : 1 dilim ekmek, 1 dilim beyaz peynir, bol domates, salatalık, şekersiz çay

Ara öğünde acıktığınızda küçük ebatta olmak şartı ile bir adet meyve yiyebilirsiniz. Eğer meyvemiz büyük ise ortadan bölerek diğer yarımını öğle arasında tüketebilirsiniz.

Öğlen : Öğlen salatamızda herhangi bir yağsız olmak şartı ile et tüketebiliriz. ( Tavuk eti, balık eti, dana veya kuzu eti ) Tabi 100 gr ölçüsünü korumak şartı ile tüketebiliriz. Menümüzü listelememiz gerekirse. 100 gr. yağsız et, 1 kase diyet yoğurtu, 1 kase çorba

Ara Öğün : Öğlen tükettiğimiz yemeklerden sonra eğer acıkırsanız açlığınızı geçiştirecek ve bastıracak olan menüyü tüketmenizi önermekteyiz. Listelememiz gerekir ise 1 adet meyve (Varsa gündüz kalan meyvenin yarısı olabilir.), 2 adet ceviz ve 6 adet fındık veya badem

Akşam : Akşam menümüzde sebze yemek seçimini yapmamız doğru bir karar olacaktır. 7 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, 1 ince dilimlenmiş ekmek, 1 kase yoğurt, bol salata

2. GÜN

Kahvaltı : 1 dilim kepekli ekmeğe kaşarlı tost, bol domates, salatalık ve biber, 5-6 adet zeytin, şekersiz çay. Öğlene doğru açıklığınızı bastırmak için 1 adet meyve ve 1 kase diyet yoğurt tüketebilirsiniz. Öğlen diyet menümüz ise aşağıdaki gibi olmalıdır.

Öğlen : 6 yemek kaşığı etli türlü, 1 adet ince dilim ekmek, bol yağsız salata, ara öğün olarak meyve ve yoğurt tüketebiliriz.

Akşam : 1 dilim ekmek, 7 yemek kaşığı etsiz taze fasulye, 1 kase diyet yoğurt, bol yağsız salata

3. GÜN

Kahvaltı : 2 ince dilim ekmek, 1 dilim beyaz peynir, bol domates, salatalık, biber, 5 adet zeytin, şekersiz çay. Öğlende doğru acıktığınızda 1 küçük meyve diyet bisküvi iki kaşıkta yoğurt tüketebilirsiniz.

Öğlen : 1 ince dilim ekmek, 7 yemek kaşığı etsiz kabak yemeği, yağsız bol salata, yarım kase diyet yoğurt

Akşam : Izgara bonfile, bol salata, yoğurt

4. GÜN

Kahvaltı : Diyet listemizin 4. günü zayıflamayı biraz hızlandıracağız. Vücudumuz artık uyguladığınız menülere uyum sağladı sizlerden biraz fedakarlıkla kilo vermenizi hızlandırmanızı isteyeceğiz. Sabah kahvaltısı ile başlayalım.

1 adet haşlanmış yumurta, domates, salata, biber, 1 dilim ekmek, şekersiz çay

Öğlen : 1 adet sandviç ( tavuklu, köfteli, ton balıklı veya peynirli ), 1 bardak ayran, domates, marul, akşama doğru acıktığınız zaman meyve tüketebilirsiniz.

Akşam : 1 ince dilim ekmek, 7 yemek kaşığı etsiz türlü, 1 kase diyet yoğurt, bol yağsız salata

5. GÜN

Kahvaltı : Yumurtalı peynirli omlet, 1 dilim ekmek, bol domates, 5 adet zeytin, şekersiz çay

Öğlen : 4 adet ızgara köfte ( hardal veya zeytin yağ ilave edilebilir. ), bol yağsız salata, yoğurt

Akşam : Etsiz pırasa yemeği, Salata, Yoğurt

6. – 7. GÜN

Kahvaltı : Melemen, 1 dilim ekmek, 5 zeytin

Öğlen : Izgara balık, tavuk, köfte, salata, yoğurt

Akşam : Zeytin yağlı sebze yemekleri, salata, yoğurt

Not : Bu diyeti uygularken günde en az litre su içilmesi gerekmektedir. 12 bardağa kadar çıkabilmek çok müspet sonuçlar doğurur. Egzersizle desteklerseniz çok fazla daha hızlı ve düz hatlı zayıflayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: