Kategoriler

Yalnızca 3 Yemek Kaşığı Yiyin, 4 Saat İçinde Tüm Damarlarınız Temizlensin

Cevizin ve ceviz yağının kalbe yararlarını ortaya koyan bir araştırma neticesi oldukça şaşırttı.

Kalp krizi tehlikesini eksilten ve kan damarlarının elastikiyetine, kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına destekçi olan ceviz yağı sanki bir mucize.

Günlük yemeniz gereken ceviz porsiyonu ve ceviz yağı ölçüsünü de söyleyen araştırma neticelerine gelin birlikte bakalım…

ceviz ve ceviz yağı

Araştırmada insanlar bir avuç ceviz yedikten 4 saat sonra, kan damarlarının esnekliğinde ve kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına destekçi olacak seviyede bir büyüme tespit edildi. Aynı zamanda bir avuç ceviz yemenin kalp krizini süratle önlediğini gösteriyor.

CEVİZİN VE CEVİZ YAĞININ KALBE FAYDALARI

ceviz yağı

Devamlı olarak ceviz yemek ya da ceviz yağı içmek, riski yüksek oranda düşürüyor ve sizi kalp krizine karşı düzenli olarak koruyor.

Cevizin ve ceviz yağının kalbe faydalarını ortaya koyan araştırmanın sonucu; bunların devamlı tüketiminin bizi kardiyovasküler hastalıklardan koruyup gözettiği sonucundaydı.

kalp

Pennsylvania’da Penn State University’nin beslenme profesörü Dr. Penny Kris Eterton, “Ve yalnızca bir avuç ceviz ya da ceviz yağını haftada 4 gün harcayarak kalp krizi tehlikesini anlamlı bir biçimde eksiltebilirsiniz” diyor.

Bu çalışmada özellikle; daha sıhhatli olabilmeniz için her gün ihtiyacınız olan porsiyon tanımlandı.

KAN DAMARLARINIZIN KONDİSYONUNU GELİŞTİRİYOR

damar

Yalnızca 3 yemek kaşığı 51 g ceviz yağını içerseniz kan damarlarınızın kondisyonunu 4 saat içinde geliştirmiş oluyorsunuz. Bu sayede damarlarınız da temizlenmiş olur.

Ceviz yağının özellikle endotelyal hücrelerin sağlamlığı için çok bereketli olduğu ispatlandı. Bu hücreler kan damarlarını hizalıyor ve damarların elastikliğinde ehemmiyetli bir rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: