Kategoriler

Viksin Faydaları

Viksin Faydaları Nelerdir?

Viksin Faydaları Nelerdir? Çocukluğumuzdan bugüne kadar, genellikle solunum yolları için kullandığımız vicks kreminin bilinmeyen faydalarını okuyunca şaşıracaksınız.

İçerisinde bulundurduğu kafur ve mentol ile sürdüğümüz noktalardaki kılcal damarları genişleterek ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Solunum yolları için sık sık kullandığımız Vicks, akciğerlerdeki salgıyı arttırır.

Vicks Kremin Faydaları

Öksürük sorunu ile boğuşuyorsanız, Vicks’i gece yatmadan önce ayak tabanlarınıza sürün ve güzelce yedirin. Üzerine de çoraplarınızı geçirin. Gece öksürük probleminiz varsa bu yöntem öksürüğünüzün kesilmesine yardımcı olacaktır.

Vicks Öksürük Sorunu

Eğer ki sizlerde kas ağrılarınızdan şikayetçiyseniz (özellikle de uzun süre yapılan yürüyüş ve spordan sonra) ağrıyan bölgelerinize Vicks krem sürün. Ağrılarınızın azaldığını ve rahatladığını kısa süre sonra farkedeceksiniz.

Vicks Kas Ağrısı

Viksin faydalarından bir tanesi de ayak tırnaklarınızda oluşan mantarlardır. 2 hafta boyunca tırnaklarınıza Vicks krem sürün. 2 hafta sonunda renginin koyulaştığını ve mantarların öldüğünü, normal tırnaklarınıza kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Vücudunuzda herhangi bir darbeden ötürü oluşan morluk veya şişlik varsa o bölgeye Vicks krem sürün. Morlukların azalması ve şişliğin inmesi için oldukça faydalıdır.

Uyumakta sorun yaşayanlar bu sorunu ortadan kaldırmak için ılık suyun içerisine viks krem koyun. Viks buharı rahat bir şekilde uyumanıza yardımcı olacaktır.

Viks Uyku Sorunu

Enfeksiyondan korunmak için de viks kullanabilirsiniz. 

Kene ısırmalarına karşı kremi o bölgeye sürün. Kuvvetli kokusu, kenenin o bölgeden ayrılmasına yardımcı olacaktır.

Açıkta kalan bölgelerinize viks krem sürdüğünüz takdirde sivrisinek ısırmalarına maruz kalmazsınız. Sivrisinek ısırığının üzerine süreceğiniz vikste kaşıntıyı ortadan kaldırır.

Viks Grip Sorunu

Grip problemi ile karşı karşıyaysanız ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız, göğüs bölgenize ve sırtınıza viks sürün. Gazete ile de üzerini kapatıp kıyafetlerinizi giyin. Hem rahatlamanıza hem de öksürüğünüzün kesilmesine yardımcı olur.

Viksin Faydaları adlı yazımızı paylaşarak daha fazla kişiye yardımcı olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: