Kategoriler

Tiroid Problemine Doğal Çare

Tiroid bezi, boynun ön tarafında bulunan ve 2 lobdan oluşan bir bezdir. Tiroid bezi T3 ve T4 ile tanımlanan 2 tane hormon üretir. Bu iki hormon metabolizmayı düzenler ve de metabolizma hızını kontrol eder.

Tiroid rahatsızlıkları, tiroid hormonlarının az çalışması, fazla çalışması veya tiroid bezi içinde oluşan kitleler olarak görülür. Hipertiroid (tiroidin hızlı, fazla çalışması), tiroid bezinin gereğinden fazla (hızlı) çalışması, T3 ve T4 hormonlarının yükselmesine sebep olur ve böylece metabolizma hızlı çalışmaya başlar. Bu duruma Hipertiroid denir.

Hipertiroid şunlara sebep olur: Kalp çarpıntısı, kalbin hızlı çalışması ve bağırsak hareketlerinin artması. Bazı hastalarda hipertiroid ishali de tetikleyebilir. Kadınlar daha risklidir çünkü kadınlarda erkeklere göre 5 kat daha fazla görülen bir hastalıktır.

Tiroid Rahatsızlığı

Tiroid bezi fazla çalıştığı için nodül oluşmasına sebep olabilir: Uninodosa (tek nodül) veya multinodosa (çok sayıda nodül) gelişebilir. Hipotiroid (tiroidin yavaş veya az çalışması), tiroid bezinin az çalışması durumunda T3 ve T4 hormonları az üretilir. Bunun sonucunda metabolizma yavaş çalışmaya başlar. Bu hastalığa Hipotiroid denir.

Genelde kalp hızı azalır, bağırsak hareketleri yavaşlar ve kabızlık şikayetleri ortaya çıkar. Hipotiroid hastalarının önemli özelliklerinden birisi de çok kolay kilo almalarıdır. Kadınların %2 sinde, erkeklerin ise %0.1 inde hipotiroid rahatsızlığı görülmektedir.

Tiroid tedavisi

Başta tiroid hastalıkları olmak üzere, vücut ve beyin enerjisini artıran, radyasyondan koruyan, cinsel gücü artırıp, cinsel soğukluğu gideren, yetişkin olan herkesin kullanabileceği mucize bir kür tarifi vermek istiyoruz.

Ceviz Kürü Tarifi

Malzemeler:

  • 50 adet fındık büyüklüğünde yeşil ceviz
  • 2 litre su
  • 10 gr tarçın
  • 10 gr karanfil

Yeşil ceviz

Ceviz Kürünün Yapılışı

Cevizlerin yeşil olan dış kısmını soyun. 2,5 litre suyun içine atın. Acısı gidinceye kadar her gün suyunu değiştirin. Son olarak eczanelerden alabileceğiniz, hijyenik kireçli suda bekletin. Acısı iyice çıksın.

Ardından, bu cevizleri şeker ile kaynatın. Çatal batacak kadar yumuşaklığa ulaşınca, içine karanfil ve tarçını ekleyin. Günde 2-3 adet cevizini ve 1 tatlı kaşığı suyunu tüketin. En az 3 hafta kullanın.

Tiroid tedavisinde ceviz kürü

Yeşil Ceviz Kürünün Faydaları

Bu kür, tiroid hastalarını iyileştirdiği gibi, vücut ve beyin enerjisini artıran, cinsel gücü artıran bir kürdür. Bu kürü uygulamak için, ille de tiroid hastası olmak gerekmez. Ceviz çok yoğun şekilde antioksidan içerdiği için, radyasyondan korunma ve radyasyonu engelleme özelliği de bulunur. Bu kürü sadece hasta olduğunuzda değil, hastalıktan korunmak için de, kullanabilirsiniz.

Kullanmadan Önce Uyarı: Doktorunuza danışın, fikrini alın ve cevize karşı alerjiniz olup olmadığını test ettirin. Burada yazılanlar asıl tedavi yerine geçmez ve sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: