Kategoriler

Şeker Hastalarına Meşe Palamudu Derman Oluyor

Meşe Palamudu Faydaları

Şeker hastalığına Meşe palamudu şifa oluyor, 1 ay kullanın 2 hafta ara verin tekrar kullanın.

Çörek otu ile ezilerek kullanımı ile şeker hastalığı üzerinde oldukça ehemmiyetli tesire sahip olan meşe palamudu kullanımı ve değişik verimlerini bu yazıda bulabilirsiniz. Yazının sonunda şeker hastalarının kürü nasıl yapması ve kullanması gerektiğini de anlatacağız.

Meşe Ağacı, Meşe Palamudu, Pelit Nedir?

Kayıngiller familyasındandır ve 400’e yakın cinsi vardır. ülkemizde de 18 cinsi bulunan meşe palamudu pelit Anadolu’ya has bir nebattır ve hemen hemen ülkemizin her yerinde yetişmektedir. Palamuda benzeyen meyvelerine meşe palumudu denilmektedir.

Zengin protein kaynağı olan bu palamutlar bir yarıyıl insanlarca da besin olarak kullanıldığı gibi hayvan yemi olarak da kullanılmıştır. Yeniden geçmiş zamanlarda prostat rehabilitasyonunda ve idrar söktürmede de kullanılmış bir nebattır.

Meşe Palamudu Şeker Hastalığı Rehabilitasyonunda Umut Taahhüt Ediyor!

Çörek otu ile ezilerek karıştırılarak harcandığında diyabet hastaları için oldukça yararlıdır. Kan şekeri seviyesini kumpaslar.

Meşe Palamudu Faydaları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kan şekerini kumpaslar. Diyabet şeker hastalığı için çok yararlıdır. Yalnızca çörek otu ile hazırlanıp harcanması değil, palamutlardan hazırlanan çayı da kullanılabilir.

Mikrop öldürücü özelliği vardır. Çayı boğaz iltihaplanmaları, karaciğer iltihaplanmaları ile göz iltihaplanmalarını iyileştirir.

Egzamayı rehabilitasyon edicidir. İshali keser. Bağırsak meselelerini giderir. Bel gevşekliğini giderir.

Frengiyi önler. Basur hemoroit rahatsızlığında kullanılabilir. Kanama durdurucu özelliği vardır. bu bakımdan mide kanamaları, sarih yara rehabilitasyonlarında da kullanılabilir.

Meşe Palamudu Ne Zaman Toplanır?

Ağustos ayı ortasından eylül ayı ortalarına bir araya gelir. 15 gün kadar kurutulur. Kuruturken kimyevi maddelerin ve zirai ilaçların olmadığı yerlerde kurutulmasına dikkat edilmelidir.

Meşe Palamudu Çayı ve Kahvesi Nasıl Yapılır?

1 litre kaynar suya 6-7 adet palamudu kestane stili çizilerek atılır ve 2 saate yakın demlenir. Gün içerisini harcanır. Bal ile tatlandırılabilir. Kahvesi için de palamutlar ceddilir ve kavrulur.

Kavrulduktan sonra toz haline getirilir. Suyla kaynatılır. Bal, pekmez veya şeker ile tatlandırılarak içilir.

Meşe Palamudu Hastalıklarda Nasıl Kullanılır?

İshali kesmek için 1 kadeh suya 2 veya 3 tane palamut konulur, 10 dk kaynatıldıktan sonra içilir.

Kavrulup, toz haline getirildikten sonra 3 veya 4 gramı 1 kadeh suda 5 dakika kaynatılıp içilirse bel gevşekliğini, bağırsak bozukluklarını ve frengiyi önler.

Çayı pamuğa daldırılarak hemoroit olan bölgeye bolca sürülür.

Kabuk ve palamut ile hazırlanan banyo suyu egzama için yararlıdır.

Toz haline getirilip denk ölçüde bal ile karıştırılıp 1,5 çorba kaşığı çocuklara yedirilmesi alt nemlendirme meselelerini giderir.

Diyabet İçin Nasıl Kullanılır?

Diyabet için 5-6 tanesi yarım litre suya çizilip atılır ve 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür ve her gün toplam 1 ay uygulanır, sonra 2 hafta ara verilir. bir kadeh akşam yemeklerinden evvel içilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: