Kategoriler

Salata Diyeti ile Kilo Vermek

Salata Diyeti ile kilo vermek

Kolay ve hızlı kilo vermek istiyorsanız bu diyet listesi tam size göre. Salata Diyeti ile kilo vermek hem çok kolay hem de sağlıklıdır. Sebze ve meyve üzerine kurulu olan salata diyeti listesi hzılı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.

Hazırlanan bu diyet listesi ile çok az miktarda ekmek tüketebilirsiniz fakat et tüketmeniz kesinlikle yasaktır. 2 haftalık olan bu diyet ile 14 günde 7 kilo verebilirsiniz. Herkesin bünyesi farklı olduğu için herkes bu diyet ile 2 haftada 7 kilo veremez. Fakat maksimum verilecek olan kilo 7’dir. Çeşitli sebzeleri doğrayıp bir araya getirdiğiniz salataları her acıktığınızda yemeniz serbesttir.

Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz salatalar, bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizleri hastalıklara karşı dirençli bir hale getirir. Vitamin ve minarel deposu olan salatalar düşük kalorili olma özellikleri ile kilo almanızı önler.

Salata Diyeti ile kilo vermek

Hazırlayacağınız 200 gramlık bir salata ortalama 75 kaloridir. Yetişkin bir insanın günde 1900-2200 kalori ihtiyacı olduğunu göz önüne alırsak salatanın bize kazandıracağı kalorinin çok az olduğunu ve kilo vermek isteyenlerin tercih edebileceği bir besin olduğunu görürüz.

Zayıflamak isteyenler için salatalar en ideal sağlıklı gıdaların en başında gelir. Salata diyetinde kendinize salata hazırlarken dikkat etmeniz gereken şeyler ise mevsim sebzelerini tercih etmenizdir.

Limon ile tatlandıracağınız salatalarınızda hazır limon sularını kullanmamalısınız. Ekleyeceğiniz zeytinyağı ise 1 tatlı kaşığını geçmemelidir. 1 tatlı kaşığı zeytinyağ 40 kaloridir.

PATATES YOĞURT DİYETİ İLE 3 GÜNDE 5 KİLO

Sitemizde sizlere verilen diyetleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Salata diyeti boyunca tüketebileceğiniz içecekler ise; limon sıkılmış sulari yeşil çay, taze sıkılmış meyve suları.

Salata Diyeti Listesi

Sabah Yemeği

  • Yoğurt
  • Kivi ve yeşil elma ile hazırladığınız meyve salatası

NOT: Diyet boyunca muz ve üzüm yemek yasaktır.

Öğle Yemeği

  • Zeytinyağlı sebze salatası

NOT: Sebze salatalarınızda patataes kullanmayın.

Akşam Yemeği

  • Taze limon suyu sıkılmış sebze salatası

Diyet boyunca günde 2-3 litre su içmeyi ve yatmadan önce 1 kase yağsız yoğurt yemeyi ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: