Kategoriler

Saç Dökülmelerinizden ve Seyrek Cansız Saçlarınızdan Kurtulmanızı Sağlayacak 2 Saç Toniği Tarifi

Saç Dökülmesi

Günlük 50-100 arası saçımızın dökülüyor olması normal ancak, gözle fark edilir şekilde saçlarımız dökülüyor, saçımızı seyrekleşiyor veya inceliyor ise çözüm yolu arama vaktiniz gelmiş demektir.

Evde kolayca uygulayacağınız, basit malzemelerden oluşan bu 2 tarifi vermeden önce, saç dökülmemizin olası sebeplerini öğrenelim, sonrasında daha güçlü, kalın, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmamızı sağlayacak kürleri öğrenelim.

SAÇIMIZ NEDEN DÖKÜLÜR?

Birçok insan saç dökülmesi sorununu hayatının bazı dönemlerinde yaşar. Ani olan saç dökülmeleri, Hastalık, İlaç Kullanımı, veya Diyet yüzünden olabilir. Yavaş bir şekilde gerçekleşen Saç Dökülmesi ise, Kalıtsal Faktörlerden kaynaklı olabilir. Diğer faktörlere bakalım:

Bağışıklık Sistemi Kaynaklı Hastalıkları

*Büyük bir Ameliyat geçirmiş olmak

*Ciddi Enfeksiyonlar

*Kanser tedavileri

*Çocuk doğurma

*Menopoz

*Stres

*Kilo kaybı

*Demir eksikliği

*Yeme bozukluğu

*İlaç kullanımı

*Yanlış saç ürünleri kullanma

Saç Dökülmesi

1. SAÇ TONİĞİMİZ

Malzemeler:

  • 1 yumurta sarısı
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 2 çorba kaşığı Hint yağı

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri , bir kapta iyice karıştırın,eğer saçınız uzunsa tarifi 2 katı arttırabilirsiniz.

Saç derisine ve köklerine uygulayın, sonra kalan karışımı saçınızın geri kalanına sürün. Saçlarınıza saç bonesi takarak 2-4 saat bekletin.

Saçlarınızı çok yıpratmadan her zamanki gibi yıkayın, hırpalamayın.

NOT: Bu toniği haftada 2 kere 2 ay boyu yapmaya devam ederseniz, elde edeceğiniz olumlu sonuçlara siz de şaşarsınız.

Peki tonikte kullandığımız, yumurta sarısı, bal ve Hint yağının saç için faydaları neler?

YUMURTA SARISI

Yumurta sarısı, saçınızı güçlendirmeye büyük oranda etkisi olan, yağ asitleri ,protein ve vitaminler içerir. Yumurta sarısındaki A vitamini saçlarınızı nemlendirerek büyümesini sağlar. Ayrıca, içindeki lesitini saçları kırılganlık ve kırılmaya karşı korur.

BAL

Yüksek oranda Antioksidan içeren bal, saç derisine ve saç foliküllerine sağlıklı bir etki kazandırarak saçlarınızı yumuşatır, hızlı büyümesini sağlar, dökülmeyi önler, nemlendirir.

HİNT YAĞI

Risinoleik amino asit içeren Hint yağı, kafa derisine ve kıl foliküllerine nüfuz ederek, saç derisinin pH seviyesini düzenlerken, kepekleri ortadan kaldırır ve saçları çevresel faktörlere zarar vermeden korur.

Çörek Otu Yağı ile Saç Dökülmesine Son

2. SAÇ TONİĞİMİZ

Malzemeler:

  • Yarım çay bardağı bira
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

3 malzemeyi macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Saç diplerinizde özellikle açıklık,saç dökülmesinin yoğun olduğu yerlere sürün. 2 saat bekleyin, her zamanki gibi yıkayıp durulayın.

NOT: 1 hafta boyunca her gün uygularsanız, saçlarınızın çıktığını göreceksiniz.

Kullanacağınız birayı saç rengine uygun olarak seçerseniz biranın yapabileceği saç rengi değişikliklerini önlemiş olursunuz ( koyu renk saçlara Dark Bira, açık renk saçlara Light bira öneriliyor).

Tabi ben ne bira içerim ne de kafama sürerim diyenler için ilk Toniğimizi tavsiye ediyorum, her ikisi de az malzemeli, yapımı uygun, sonucu iyi tarifler, seçim sizin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: