Kategoriler

Kulağa Sokulan Soğanın Mucizevi Etkisi

Soğanın Faydaları

Soğanın faydaları saymakla bitmez desek yanılmış olmayız. Yemeklere lezzet katmanın yanı sıra insan sağlığı için de oldukça faydaları bulunuyor.

Kokusuyla ve doğranırken gözü yaşartması nedeniyle birçok kişinin uzak durduğu soğan hakkındaki fikirleriniz, bu yazıyı okuduktan sonra değişebilir.

Kulağa Sokulan Soğanın Mucizevi Etkisi

Kulak Uğultusu, Çınlaması ve Ağrısına Son

Vücut için en kritik organlardan bir tanesi olan kulak, bütün dengemizi sağlamamızı sağlamaktadır. Kulak uğultusu, çınlaması ya da kulak ağrısı ile boğuşuyorsanız soğanın cücüğünü ikiye bölüp kulağınıza tıpa gibi koyun. Bir kaç saate tüm sıkıntılarınızın gittiğini göreceksiniz.

Kulağınıza Soğan Sokun

Öksürüğü Gideriyor

Öksürük sorunuyla boğuşuyor ve şuruplar da etkili oluyorsa ihtiyacınız olan tek şey soğan. Soğan suyu sayesinde öksürüğe son verebilirsiniz. Her ne kadar ağızda koku yapsa da, sakız, karanfil veya dişlerinizi fırçalayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Öksürük

Ateş Düşürüyor

Yüksek ateşle boğuşuyor ve ateşinizi düşüremiyorsanız yine imdadınıza soğan yetişiyor. Ayak tabanınıza soğan dilimini koyun ve çorabınızı giyin. Kısa bir süre sonra ateşiniz düşecektir.

Soğan Ateş Düşürme

Nezleyi Gideriyor

1 tane soğanı çay ile birlikte kaynatın ve için. Yanında da tuzlu soğan halkaları yiyin. Şimdi de biraz uzanın ve istirahat edin. Kısa sürede iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Yaraları İyileştiriyor

Bazı bitkiler yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı oluyor. Bunların başında aloe vera bitkisi yer alıyor fakat her evde, markette bulunan birşey olmadığı için imdadımıza soğan yetişiyor. Soğan da yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı oluyor.

Enfeksiyon

Enfeksiyona Karşı Soğan

Vücudunuzda enfeksiyon kapmış bir yara varsa bir dilim ekmeğin üzerine kaynamış sütü dökün. Üzerine de 1 tane soğanı rendeleyin ve enfeksiyonlu yaranın üzerine bastırın. 2 saat boyunca o bölgede bekletin.

Güneş Yanığı

Güneş Yanıklarına İyi Geliyor

Güneş yanıkları için yoğurt kullanıldığı biliniyor. Soğan da güneş yanıklarını iyileştirmede oldukça etkilidir. Yanığın üzerine soğan dilimleri koyun ve yanığın soğanın suyunu çektiğine emin olun. Ardından da üzerine yumurta akı sürerek güneş yanıklarını tedavi edin.

Yorumlar

 • Bilgilerinizden cok memnun kaldim

  Mavigul Kilic 12 Ekim 2015 22:02 Yanıtla
 • Kulakta basınç var çıt çıt ses geliyor sanki rakım yüksekliği olur da kulak tıkanır gibi hep öyle yaptım ama bi faydası olmadi…

  Çağdaş 15 Ocak 2016 04:18 Yanıtla
 • 7 aylık hamileyim kulağım tıkandı 3 gun once kendi kendine hiç bi sebep yokken..hala da tıkalı?bunu denesem faydası olur mu acaba

  Ayse 29 Ocak 2016 10:46 Yanıtla
 • Güzel

  Metin 7 Mart 2017 17:43 Yanıtla
 • Kulağımda 5gündündür uğultu ve çınlama var ne yapmalıyım beni çok rahatsız ediyor

  Serkan 1 Eylül 2017 08:53 Yanıtla
 • BİLGİLENDİRMELERİNİZDEN DOLAYI SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİZ: MEVLÜT ALKAN İSTANBUL

  Mevlüt ALKAN 23 Kasım 2017 20:11 Yanıtla
 • Kulağıma koydum soğanı daha çok ağrı yaptı

  Alperen 23 Temmuz 2018 01:13 Yanıtla
  • Merhaba, agriniz ne durumda uzun surdu mu?

   Mery Em 4 Eylül 2018 23:00 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: