Kulağa Sokulan Soğanın Mucizevi Etkisi - Sosyal Tarif
Sosyal Tarif

Kulağa Sokulan Soğanın Mucizevi Etkisi

Kulağa Sokulan Soğanın Mucizevi Etkisi

Soğanın faydaları saymakla bitmez desek yanılmış olmayız. Yemeklere lezzet katmanın yanı sıra insan sağlığı için de oldukça faydaları bulunuyor.

Kokusuyla ve doğranırken gözü yaşartması nedeniyle birçok kişinin uzak durduğu soğan hakkındaki fikirleriniz, bu yazıyı okuduktan sonra değişebilir.

Kulağa Sokulan Soğanın Mucizevi Etkisi

Kulak Uğultusu, Çınlaması ve Ağrısına Son

Vücut için en kritik organlardan bir tanesi olan kulak, bütün dengemizi sağlamamızı sağlamaktadır. Kulak uğultusu, çınlaması ya da kulak ağrısı ile boğuşuyorsanız soğanın cücüğünü ikiye bölüp kulağınıza tıpa gibi koyun. Bir kaç saate tüm sıkıntılarınızın gittiğini göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kulağınıza Soğan Sokun

Öksürüğü Gideriyor

Öksürük sorunuyla boğuşuyor ve şuruplar da etkili oluyorsa ihtiyacınız olan tek şey soğan. Soğan suyu sayesinde öksürüğe son verebilirsiniz. Her ne kadar ağızda koku yapsa da, sakız, karanfil veya dişlerinizi fırçalayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Öksürük

Ateş Düşürüyor

Yüksek ateşle boğuşuyor ve ateşinizi düşüremiyorsanız yine imdadınıza soğan yetişiyor. Ayak tabanınıza soğan dilimini koyun ve çorabınızı giyin. Kısa bir süre sonra ateşiniz düşecektir.

Soğan Ateş Düşürme

Nezleyi Gideriyor

1 tane soğanı çay ile birlikte kaynatın ve için. Yanında da tuzlu soğan halkaları yiyin. Şimdi de biraz uzanın ve istirahat edin. Kısa sürede iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Yaraları İyileştiriyor

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı bitkiler yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı oluyor. Bunların başında aloe vera bitkisi yer alıyor fakat her evde, markette bulunan birşey olmadığı için imdadımıza soğan yetişiyor. Soğan da yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı oluyor.

Enfeksiyon

Enfeksiyona Karşı Soğan

Vücudunuzda enfeksiyon kapmış bir yara varsa bir dilim ekmeğin üzerine kaynamış sütü dökün. Üzerine de 1 tane soğanı rendeleyin ve enfeksiyonlu yaranın üzerine bastırın. 2 saat boyunca o bölgede bekletin.

Güneş Yanığı

Güneş Yanıklarına İyi Geliyor

Güneş yanıkları için yoğurt kullanıldığı biliniyor. Soğan da güneş yanıklarını iyileştirmede oldukça etkilidir. Yanığın üzerine soğan dilimleri koyun ve yanığın soğanın suyunu çektiğine emin olun. Ardından da üzerine yumurta akı sürerek güneş yanıklarını tedavi edin.

Sponsorlu Bağlantılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Mavigul Kilic dedi ki:

  Bilgilerinizden cok memnun kaldim

  1. Sosyal Tarif dedi ki:

   Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. 🙂

 2. Çağdaş dedi ki:

  Kulakta basınç var çıt çıt ses geliyor sanki rakım yüksekliği olur da kulak tıkanır gibi hep öyle yaptım ama bi faydası olmadi…

 3. Ayse dedi ki:

  7 aylık hamileyim kulağım tıkandı 3 gun once kendi kendine hiç bi sebep yokken..hala da tıkalı?bunu denesem faydası olur mu acaba

 4. Metin dedi ki:

  Güzel

 5. Serkan dedi ki:

  Kulağımda 5gündündür uğultu ve çınlama var ne yapmalıyım beni çok rahatsız ediyor

 6. Mevlüt ALKAN dedi ki:

  BİLGİLENDİRMELERİNİZDEN DOLAYI SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİZ: MEVLÜT ALKAN İSTANBUL

 7. Alperen dedi ki:

  Kulağıma koydum soğanı daha çok ağrı yaptı

  1. Mery Em dedi ki:

   Merhaba, agriniz ne durumda uzun surdu mu?

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.