Kategoriler

İki Şişle Kolay Patik Yapımı

Merhaba hanımlar, malum önümüzde kış ayı var ve soğuyan havalarla birlikte ısınmak bilmeyen ayaklar da hastalığa neden oluyor.

Bu kış ayaklarınız üşümesin, sıcacık kalsın diye sizlere iki şişle yapılan kolay patik yapımını resimli olarak adım adım açıklıyoruz.

Biz 3 farklı renk kullanarak yapıyoruz, sizler de kendi zevkinize göre tek renk ya da dilediğiniz renkleri kullanarak birbirinden şık patikler ortaya çıkarabilirsiniz. İsterseniz kendiniz giyebilir, isterseniz de sevdiklerinize hediye ederek onları sevindirebilirsiniz.

Şimdi gelelim iki şişle patik yapımı nasıl olur anlatımına geçelim. Kısaca açıklamayla hemen başlayın.

Öncelikle patik yapımına 60 ilmekle başlıyoruz. Her sırada taban kısmı oluşuncaya kadar iki kenarından ve orta kısmında 2 olmak üzere 4 ilmek artırma yapıyoruz.

10 diş haroşa ördükten sonra artırma yapmadan 2 diş haroşa daha örüp orta kısmında 2 ters 2 düz model koyuyoruz.

Bu modellerin kenarlarından artırma yapıyoruz. Yani 2 ters 2 düz olan kısmın birleşme yerinden artırıyoruz. İlmekler yeterli büyüklük olunca 2 ters 2 düz olan kısım 2’şer 2’şer alınarak büzülme işlemi yapıyoruz ve ilmekleri kapatıyoruz.

Son olarak bilek kısmı için 5 – 6 diş haroşa örerek ikiye katlıyoruz. Taban ve topuk kısmından yukarı dikiyoruz.

Arkadaşlar unutmayalım ki bu sayılar kullandığınız ipin kalınlık ve inceliğine göre değişebilir. Kendi ayak numaranıza göre ve ipin kalınlığına göre kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: