Kategoriler

Bilim Adamları Onayladı: Unutkanlık Aslında Zeki Olduğunuzun Belirtisi

Her insan bir şeyleri unutur, hatta sürekli elimizde olan telefonları bile bazen unutuyoruz . Günümüzde ise en çok unutulan şeyler şifreler. Aslında bu normaldir.

Hafızanızı güçlendirmek için yiyebileceğiniz bazı şeyler ve yapabileceğiniz bazı egzersizler var. Ancak unutkanlık hakkında okuyacaklarınız sizi şaşırtacak.

Yapılan bir araştırmada unutkanlığın aslında o kadar da kötü bir şey olmadığı görüldü. Lifewifty’den aktarılanlara göre bazı şeyleri unutmak yararınızaymış.

Sırf unutkansınız diye kendinize çok yüklenmeyin. Yapılan araştırmada unutkanlığın aslında yüksek zekanın bir belirtisi olduğu görüldü. İyi hafızaya sahip kişiler gereksiz detayları hatırlamazlar. Mesela aylar önce gittiğiniz bir restorana nasıl gittiğinizi unuttuysanız, beyniniz bu bilgiyi gereksiz bulduğu içindir. Eğer her şeyi hatırlasaydınız bu çok daha büyük bir sorun olurdu.

Endişe

Endişelenmeyi bırakın

Zeki insanların beyinleri, uzun vadede işlerine yaramayacak bilgiyi hafızadan silerek çalışır. İyice düşününce aslında kulağa mantıklı geliyor.

Bundan sonra hatırlamadığınız şeylerden ötürü kendinize kızmak yerine beyniniz teşekkür edin. Muhtemelen çoğu kişi son araştırmanın bulgularını okuyunca sevinecek. Onlarla paylaşarak kendilerine yüklenmemelerine yardımcı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler