Kategoriler

Eklem Ağrıları için Limon Kabuğu

Eklem Ağrıları için Limon Kabuğu

Limon kabuğu acımsı tadıyla insanlar tarafından çok fazla sevilmeyip tüketilmese de, limonun içerdiği yararlı bedin maddelerinin hemen hemen yarısı limon kabuğunda bulunmaktadır.

Limon kabuğunu çöpe atıp limon suyunu ve meyvesini tüketirken aslında limon kabuğu ile birlikte sağlık için faydalı, hatta eklem ağrılarını ortadan kaldıracak bir çok besin maddesini de çöpe atmış oluyoruz.

Limon kabuğunda bulunan esans yağları, kan damarlarını rahatlatır ve eklemlerdeki ağrıları önemli ölçüde azaltır. Aynı zamanda iltihap sökücü etkisiyle de önemli bir besin kaynağıdır.

Limonun kabuğu, kan damarlarını yatıştıran ve anti-iltihap özelliklere sahip zengin özlü yağlarla doludur. Sinir ağrısını yok etmek için mükemmeldir.

Eklem Ağrıları için Limon Kabuğu

Malzemeler:

  • Doğal sızma zeytinyağı
  • 2 adet büyük boy organik limon
  • Kapaklı küçük bir kavanoz
  • Temiz bir sargı bezi

Hazırlanışı:

Limonun kabuklarını soyup kavanoza alalım ve kabukların üzerini tamamen örtecek şekilde zeytinyağ ekleyelim.

Kavanozun kapağını sıkıca kapatıp bu karışımı 2 hafta bekletelim. 2 haftanın sonunda bu karışımı sargı bezine döküp ağrı çektiğiniz bölgenin üzerine yerleştirin.

Bu uygulamadan maksimum verim almak için gece uygulamanız önerilir.

Limon kabuklarını kavanozun içine koyun ve kabukları tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin. . Kavanozu sıkıca kapatın ve karışımı iki hafta bekletin.

Sağlık için sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: