Kategoriler

Doktorların Yaşamaz Dediği Bebek 1 Yaşında

Doğduğu gün doktorların yaşamaz dediği Jaxon bebek, 1 yaşına bastı! Geçen sene dünyaya gelen Jaxon, Mikrodiranensefali denilen bir hastalıkla birlikte dünyaya gözlerini açtı. Bu hastalığa sahip bebeklerin iskelet ve kafatası gelişimleri anne karnındayken gelişemiyor.

Amerika’da geçen sene dünyaya gelen 5000 bebek bu hastalıkla gözlerini dünyaya açtı. Jaxon da bu bebeklerden birisi.

Hamilelik esnasında kontrole giden Jaxon’un annesine doktorlar bebeklerini aldırmalarının herkes için iyi olacağını söylemesin karşın koyu Hristiyan olan ebeveynler kürtaja karşı çıkmış ve bebeklerini dünyaya getirmişler.

Jaxon bebek dünyaya geldikten sonra birkaç ayını yoğun bakımda geçirmiş. Beslenme sorunları, ani nöbetler ve beklenmedik çığlıklar gibi bir çok sorunla boğuşan bebek, şimdi nispeten daha sağlıklı. Doktorların yaşamaz dediği bebek şu an 1 yaşına basmış durumda. Ebeveynleri ise doğum kararını verdikleri için kendileriyle gurur duyuyorlar: “Bebeği adına nasıl karar verebilirdik ki? Bize bir bebek verildi, o bebeğin sesi olma şansı verildi. Biz de ona savaşma imkanı verdik. Doğduğundan beri çok güçlü ve savaşmaya devam ediyor.”

Jaxon Bebek

Mikrodiranensefali hastalığıyla boğuşan Jaxon’un bakım masrafları ise oldukça masraflı. Babasının iş arkadaşlarının gofundme.com’da başlattığı yardım kapmanyası sayesine 75,000 toplandı ve bu sayı artmaya devam ediyor.

Aile doğum konusunda ne kadar gururlu olsa da Jaxon’ın hastalığına sahip bebeklerin yaşam sürelerinin de gayet farkındalar, özellikle annesi: “Bugün onun son günü olabilir, yarın yanımızda olmayabilir. Bu üzücü gerçeği asla aklımdan çıkarmıyorum, her şeyin farkındayım.”  

Jaxon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: