Kategoriler

Balgam ve Öksürük Nasıl Giderilir?

Balgam ve Öksürük için Tedavi Yöntemleri

Havaların soğuması ile birlikte soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, öksürük gibi rahatsızlıklar da nüksetmeye başladı. Kuru öksürüğün yanı sıra, dolu dolu, tabiri caizse balgamlı öksürük diye tabir ettiğimiz oldukça rahatsız edici olan bu sorun için hemen ilaca sarılmayın!

Öksürük bir hastalık olmamakla birlikte hastalığın belirtisidir diyebiliriz. Ayrıca öksürük olayı solunum yollarının koruyucu bir refleksidir. Genellikle çocuklarda gözükse de yetişkenlerin de başlıca sorunlarındandır.

Uzmanlarında uyardığı gibi rahatsızlıklarda doktorumuz yazmadan asla antibiyotik kullanmayalım. Öksürüğün önce sebebi belirlenmeli ve ona göre ilaç tedavisi uygulanmalıdır. Peki ilaçsız bir şekilde öksürük ve balgamdan kurtulmanın yolları nelerdir? Aşağıda verdiğimiz karışımı kolayca hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Etkisi oldukça büyük olan bu karışım, kimyasal içermediği gibi doğal bir ilaçtır.

Öksürük için Doğal Tedavi Yöntemi

Gerekli malzemeler;

  • 1 adet orta boy kuru soğan
  • 2 su bardağı su

Hazırlanışı ve uygulama;

Soğanı 6 parçaya bölüp içerisine de 2 su bardağı su ekleyip kaynamaya bırakıyoruz. Kaynayınca ocaktan indirip ılımasını bekliyoruz. Ilıyan bu soğanlı suyu içiyoruz. Tüketeceğiniz zamanlarda taze olarak hazırlayın ve o şekilde tüketin.

Balgamlı Öksürük için Doğal Tedavi Yöntemi

Gerekli malzemeler;

  • Yarım litre su
  • 7 – 8 adet keçiboynuzu

Hazırlanışı ve uygulama;

500 ml suyun içerisine kırarak koyduğunuz keçiboynuzlarını kaynatın. Kaynattığınız bu suyu ise sabah ve akşam aç karnına olmak şartıyla tüketin. Yaklaşık 3 günde balgamı atmaya başlayacaksınız. Sigara tiryakisiyseniz keçiboynuzlu bu karışımı uygulamanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: