Kategoriler

B17 Vitamini Kanserle Savaşıyor – B17 Vitamini Faydaları

Kanserin Ölümü

Çağımızın en büyük sağlık sorunlarından birisi olan kanser hepimizin korkulu rüyasıdır. Dünyada birçok insanı muzdarip olduğu kanserin bireylerde görülme sıklığı günden güne artıyor. En öldürücü hastalıklardan birisi olan kanserin hala daha çaresini arıyorlar.

Ancak şimdi sizleri şaşırtacak bir haberimiz var. Son araştırmalara göre kanseri iyileştirebilen ve tüm kötü huylu hücreleri durdurabilen bir vitamin bulundu.

Bu yazımızda sizlere kanseri iyileştiren B17 vitamininden bahsedeceğiz. B17 vitamini ne işe yarar, hangi meyve ve sebzelerde yer alır tamamını yazımızda bulabilirsiniz.

Kayısı Çekirdeği B17

B17 Vitamini Faydaları

B17 vitamini tüm tehlikeli tümörlerin yok edilmesinde etkili rol alıyor. Zararlı hücreleri ortadan kaldırarak hastalıkların ilerleme sürecini yavaşlatıyor.

Laboratuarda çalışanlar, B17 vitamininin kanser hücrelerine karşı son derece zehirli olduğunu ve hastalığı etkin bir şekilde bitirebileceğini keşfedildiği için korkuyorlar. Birçok hasta bu hastalıkla B17 vitaminini alarak savaştıkları için, ilaç üretim şirketleri bu durumu iyi karşılamıyor.

Amigdalin olarak da bilinen B17,  kanserle mücadele etmesine rağmen birçok ilaç üretim şirketi de bu keşfi paylaşmamaya çalışıyor.

Bu vitamine çok kolay ulaşabiliriz ve artık ilaçlarla işimiz kalmayabilir.

B17 Vitamini Faydaları

B17 Vitamini İçeren Meyve ve Sebzeler

Kayısı Çekirdeği

Kayısı meyvesinde ziyade çekirdeğinde B17 vitamini bulunuyor. Ayrıca narenciye sınıfında olmayan elma, şeftali, kiraz, erik ve kuru erik gibi meyvelerin kendilerinde ve çekirdeklerinde buluyor. (Kayısı çekirdeği tüketiminin kontrollü yapılması gerekmektedir. Bazı durumlarda siyanür zehirlenmesine yol açabilir.)

Kayısı Çekirdeği

Çilek, Yabanmersini ve Böğürtlen gibi Yemişlerde

Birçok yemiş B17 vitaminini barındırıyor. Sağlık Birimi Merkezi bir porsiyon böğürtlen, çilek, yabanmersini, kuş üzümü, ahududu ya da mürver ağacı dutunda 500 mg B17 vitamini olabildiğini açıkladı.

Çilek, Yaban Mersini

Yeşil Filizler ve Yapraklar

Bir sürü baklagil içeriklerinde B17 vitamini bulunduruyor. Sağlık Birimi Merkezine göre fasulye ve nohutta da 100 ile 500 mg arasında B17 vitamini bulunuyor. Mercimek, taze fasulye ve barbunya da dâhil diğer baklagiller ve fasulyeler de  zengin birer B17 vitamini kaynağı sayılıyor.

Baklagil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: