Kategoriler

Zayıflama Yöntemleri ve Diyet Listesi

Günümüzün sık karşılaşılan hastalıklarından biriside obezitedir. Kilolu olma, şişman anlamına gelen obezite son yıllarda ülkemizde yaygınlaşmaya başlamışır. Öyleki Türk Halk Sağlığı kurumunun yaptığı araştırmaya göre şuan ülkemizdeki kadınların yaklaşık %40 erkeklerin ise %20 si kiloludurlar. Özellikle bayanlar bu durumdan fazlası ile rahatsız olduğu için zayıflama yöntemleri aramaktadırlar. Sizler bugün önereceğimiz web sitesinde patates diyetini nasıl yapmanız, nasıl uygulamanız, nelere dikakt etmeniz, ne akdar süre ve miktarda yemelisiniz bunların hepsi mevcut. Önerdiğimiz web sitesinden yazıyı okumak için adres : patates diyeti

Evde kendi başlarına yapabileceklerin en basit zayıflama yöntemlerinden biride patates diyetidir. Özellkikle ev hanımlarının veya çalışan bayanların denediği veya denemeyi düşündüyğü patates diyetinden olumlu sonuç alan insanlar oldukça fazladır. Kısaca sizlere işlemleri burda özetleyelim. Neden patates veya nasıl oluyorda patates zayıflatıyor diyorsanız, patatesin antioksidan yönündne zengin bir sebze olduğunu biliyormuydunuz ? Sadece antioksidan özelliği yok onun dışında protein,lif, fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, potasyum, magnezyum ve pek çok vitamin bulunmaktadır en ilgi çekeni ise C vitamini barındırmasıdır.

Patates diyeti nasıl yapılır

patates

İlk 3 Gün: Diyete Başlarken ilk üç gün tüm öğünlerde sadece patates yenilerek yapılır. Sonraki günlerde dilenirse bu öğün sıklığı azaltarak patates diyeti yapılır. Yani örneğin sabah kahvaltıda haşlanmış patates yenildiyse öğle yemeği ya da akşam yemeğinde farklı yiyecekler tercih edilebilir. Ancak ilk üç günden sonra haşlanmış tüketimi birden bırakılmamalı yavaş yavaş azaltılmalıdır. Devamı web sitesinde..

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi zayıflama yöntemleri çok fazladır. Buna kür diyetleri, kalori diyeti, besin diyeti, şok diyeti, meyve diyeti.. diye daha birçok örek sayabiliriz. Tabi diyetleri sizi bir düzene yeme alışkanlıklarınızı kontrol etmenizi sağlayıp sizlere kilo verdirmeyi amaçlar. Ama iş tamamen yine sizde bitmektedir. Eğer ben zayıflayacağım diyorsanız bunun için düzenli olarak spor yapmanız, spor yapmak deyince hemen aklınıza spor salonlarında çalışmak felan gelmesin günlük 2 defa 1 sabah bide akşamları olmak üzere yürüş yapmanız bile size zayıflama konusunda fayda sağlayacaktır hemde sağlığınız içinde yararlı olacaktır. Spor dışında yemek öğünlerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. tıka basa yemek yerine yavaş yavaş yiyip az yemelesiniz. Tatlılardan, şekerli ürünlerden kaçınmalısınız tamamen yemeyin diyemeyiz ama normalde 1-2 porsiyon yiyorsanız yarım porsiyona hatta çeyrek porsiyona yani tadımlık derecesine düşürmelisiz. Bunlara ek olarak yemek yeme saatlerinizi düzenli olmalı akşa belli bir saatten sonra yemek yememelisiniz. Bunların yanından seçeceğiniz bir diyeti de eklerseniz zaten istediğiniz görünme kavuşmanız hayalden gerçeğe dönüşebilir.

Sizlere bir diyet yöntemi daha önereceğiz. Önereceğimiz diyet yöntemi

Türk Kahvesi İle Zayıflama

kahve

Kültürümüzün vazgeçilmezlerinden olan türk kahvesi çoğumuzun nerdeyse günlük tükettiği bir içecektir. Hatta içecek demeyelim biz ona keyif veren üründür 🙂 Peki türk kahvesi zayıflatır mı soruna gelelim ?

Bir fincan şekersiz türk kahvesinin kalorisi 2 dir. yanı zayıflamaya çalışanlar, diyette olanlar sade tük kahvesini içebilirler. Bu Konu hakkında Canan Karatayında önerileri şu şekildedir. Türk Kahvesinde bulunan antioksidanların örnek olarak domatesten fazla olduğunu dile getirmiş ve sadece kahve içerek değil ama yardımcı bir etken olarak kullanılabilir demiştir. Türk diyetisyenler arasında bu konu tartışma durumundadır. kimine göre zayıflatmaya bir etkisi yok ama kimilerine göre yardımcı etken olabilir tezi sunulmuştur. Daha detaylı bilgiyi önerdiğimiz web sitesinden alabilirsiniz : türk kahvesi zayıflatır mı

Bizim önerimiz sade türk kahvesinin kilo aldırmayacağını düşünüyoruz aksine içerdiği antioksidan sayesinde az da olsa zayıflamaya yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Sizlere önerdiğimiz web sitesinde daha birçok zayıflama, diyet ve diyet yemekleri üzerine makaleler açıklamalar bulunmaktadır. Ayrıca hangi yiyeceklerin kaç kalori olduğui kilo aldırıp aldırmadığı, bizlere faydalımı değilmi gibi bir çok bilgilendirici yazılar bulunmaktadır. Eğerki zayıflama, diyet gibi alanlarda bilgi sahibi olmak sitiyorsanız zayıflama.net tam size özel bir web sitesidir, adrese tıklayarak detayları inceleyebilirsiniz : zayıflama.net

zayıflama.net Sağlıklı günler diler 🙂

zayiflama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: