Kategoriler

Su Yolu Örgü Patik

su yolu örgü modeli

Bugün sizler için hazırladığımız bu patik modeli 37 numaraya kadar uyumlu olarak hazırlanmıştır. Çocuklarınız için su yolu örgü patik modeliyle hem pratik hem de çok şık patikler örebilirsiniz.

Şimdi örgü patik yapılışına geçelim ve ayrıntılarına göz atalım. En altta videolu anlatımı da mevcut.

Su Yolu Örgü Patik Nasıl Örülür?

Patik modelleri anlatımlı örnek için  2 adet tercih edilen marka patik ipi ve 3 numara tığ ve makas kullandık.

patik örme

 

37 numaraya uyumlu olarak hazırlanmıştır. Zincir çekerek oluşturduğumuz halka içine 13 ikili trabzan yaparak burun kısmından başlıyoruz.

7 sıra her sırada artırma işlemi yaparak patiğimizin burun kısmını örüyoruz. Sonrasında aynı sayı üzerinden hiç eksiltme yada artırma yapmadan 51 trabzan olarak toplamda 16 sıra olana kadar örüyoruz.

16 sıra ördükten sonra ayağımızın üst kısmında kalacak olan yerden 8 trabzan ayırarak diğer kalan trabzanları 13 sıra olana kadar örüyoruz ve topuk toplama işlemine geçiyoruz.

su yolu örgü patik

Her iki kenardan topuk oluşturmak için 18’er ilmek ayırdıktan sonra ortada kalan 7 ilmek üzerinden arada 1 ilmek artırma yaparak 8 ilmek olarak topuk kısmını oluşturuyoruz.

Topuğu sık iğne olarak örüyoruz ve kenarlardan 2 ilmek olmak üzere her iki kenardan birleştirme işlemi yaparak bütün ilmekler bitene kadar bu işlemi tekrar ederek topuğu bitiriyoruz.

Boğaz kısmında 57 trabzan olarak 5 sıra örüyoruz ve 5 sırayı tamamladıktan sonra su taşı modelini uygulayarak 6 sıra örerek modelimizi tamamlıyoruz ve kenar oyasını yaparak patiğimizi bitiriyoruz.

pratik örgü patik

Videolu anlatımda farklı teknikler kullanılarak örülmüş bu patiğimizde hiç dikiş ve ip kesme ve düğüm atma gibi teknikler yoktur. Başladığımız noktadan itibaren patiğimiz bitene kadar hiç ip koparmadan örülmüştür. Yapacak olan herkese kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: