Kategoriler

Okumaya Değer Bir Hikaye

Okumaya değer

Bir gün hamile bir gelinin canı et istemiş. Kaynanasının 60 tane hayvanı varmış ama gelin kaynanaya bunu söylemekten çekinmiş. Çünkü kaynanası onun yoğurttan bile yemesine izin vermezmiş.

Sonunda gelin düşünmüş ve kedi kesip yemeye karar vermiş. Dışarı çıkmış bir kedi bulmuş, karşı evin gelini görmüş yanına gelmiş ve ne yaptığını sormuş.

Hamile gelin olanları ona anlatmış ve et aşerdiğini karşı evin gelinine söylemiş. Evin gelini “Benim kayınpederim hacda. Onun bir sürü hayvanı var. Bitanesini kesip sana yedirsem hiç bişey
anlamaz.” demiş ve bu böylede olmuş.

Karşı evin gelini hamile gelin için hayvan kestirmiş ve etini hamile geline yedirmiş. Neyse günler geçmiş kayınpederi hacdan gelmiş ve direkt gelinin yakasına yapışmış. “Sen yine bu dünyada nasıl bi iyilik yaptın, ne gibi büyük bir amel işledin ki hacda seni kabeyi 7 defa tavaf ederken gördüm? Hatta sen olduğuna inanmadım, eteğinin ucunu kestim.” demiş.

Gelin koşa koşa gitmiş ve eteğine baksa ki eteği gerçekten kesikmiş. Yani hamile bir kadına istediğini yedirmek hacca gitmek kadar sevapmış. Hamile insanların gözüne bile bile yiyecekleri sokan ve önemsemeyen insanlar ne kadar büyük vebal aldıklarının farkına varırlar umarım.!!!

Kategori:
Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gördünüz mü? rastgele tarifler

error: